• Перламутр на чорному:
  Перламутр на чорному: "Хаббл" помітив таємниче галактичне тріо
  Наука
  Вівторок, 25 січня 2022

  Перламутр на чорному: "Хаббл" помітив таємниче галактичне тріо

  Космічний телескоп Hubble NASA/ESA зафіксував фантастично красиву трійцю галактик, відомих під загальною назвою NGC 7764a.

  Окремо вони позначаються в астрономічних каталогах як NGC 7764a1, NGC 7764a2 і NGC 7764a3.

  Група знаходиться приблизно в 425 мільйонах світлових років від Землі в сузір’ї Фенікса.

  Більша з трьох галактик – NGC 7764a1 – також відома як ESO 293-8, Aguero 83 і LEDA 72762. Її відкрив 4 жовтня 1836 року англійський астроном Джон Гершель.

  Якщо подивитися на дві галактики у правому верхньому кутку зображення, то здається, що вони взаємодіють одна з одною. Через довгі сліди зірок і газу, які виходять з них, створюється враження, що обидві щойно були викинуті на величезній швидкості ударом третьої галактики. Вона знаходиться в лівому нижньому кутку зображення і нагадує астрономам телескопа кулю для боулінгу.

  Фото: Hubble NASA/ESA

  Проте, як написала команда Hubble, галактики взаємодіють впродовж дуже тривалого часу. До того ж вони рідко стикаються одна з одною.

  Також не зрозуміло, чи взаємодіє насправді галактика в лівому нижньому куті з двома іншими. Хоча усі вони так близько розташовані одна до одної, що цілком можливо.

  Як здалося дослідникам, колективна взаємодія між цими галактиками привела до того, що дві з них (у правому верхньому кутку) сформували форму зорельота USS Enterprise із “Зоряного шляху”.

  Як раніше повідомляв портал «Навколо Світу. Україна», Hubble сфотографував драматичні вихори пилу в туманності Полум’я.

  По материалам ESAHubble

   

   

   

  Завантажити ще