Юстуванням називають комплекс операцій з вирівнювання конструктивних елементів телескопа. Фотони зоряного неба зафіксувала камера ближнього інфрачервоного випромінювання NIRCam.
Виявлення фотонів – перший крок до отримання зображень та використання їх для точного налаштування телескопа «Джеймс Вебб». Очікується, що воно триватиме три місяці.
Підготовкою «Джеймса Вебба» до довгострокової роботи займаються інженери та вчені компанії Ball Aerospace, Центру космічних польотів імені Годдарда (НАСА) та Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа.
Лі Файнберг із Центру космічних польотів імені Годдарда розповів, що після повного розгортання дзеркальних сегментів та включення інструментів команда телескопа розпочала його калібрування. А дані NIRCam вона використовує для поступового налаштування «Джеймса Вебба».
Налаштування проходитиме в сім етапів. Його результатом стане повністю вирівняний телескоп, готовий до експлуатації.
Вчені розробили та продемонстрували алгоритми на випробувальному стенді моделі телескопа в масштабі 1/6. Вони неодноразово змоделювали та відрепетирували послідовність дій. А тепер готові все це зробити безпосередньо з «Джеймсом Веббом».
Зображення, зроблені телескопом під час його налаштування, не будуть такими «гарними», як ті, що з’являться в червні. Початкові знімки потрібні виключно для підготовки астрономічної обсерваторії до роботи.
Як розповіли в NASA, процес введення Джеймса Вебба в експлуатацію займе набагато більше часу, ніж це було з попередніми космічними телескопами. Тому що головне дзеркало нового телескопа складається з 18 окремих сегментів. І вони повинні працювати злагоджено як єдина високоточна оптична поверхня.
Етапи цього процесу включають ідентифікацію сегмента зображення, вирівнювання сегмента, накладання зображень, грубе фазування, точне фазування, вирівнювання телескопа по полях зору інструменту, остаточне коригування елементів конструкції.
За матеріалами NASA та Sci News