11 червня в Європі відзначається День рисі.
Євразійська рись є найбільшим котячим хижаком у Європі і, відповідно, в Україні. Вона як і раніше відіграє важливу роль в екосистемах віддалених лісів Карпатських гір і Полісся.
Аж до XIX століття рись зустрічалася на більшій частині нашого континенту, зокрема на рівнинах. Але скорочення лісових площ, зміна лісів і невпинне полювання на рись призвели до критичного зменшення чисельності в одних країнах і повного зникнення виду в інших. Наприклад, в Угорщині між 1915 і 1983 роками не було зареєстровано жодної особини рисі, тому її внесли у список зниклих тварин. В Україні рись занесена в Червону Книгу зі статусом “рідкісний вид”.
Рись – швидкий і ефективний хижак, який запобігає надмірному поширенню травоїдних (косуль, сарн, муфлонів). Її кінцівки однаково підходять як для спринтерського бігу, так і для стрибків. Широкі лапи рисі дозволяють їй легко переміщатися по снігу, а характерні “пензлики” на вухах підсилюють слух.
“Сьогодні в Україні налічується близько 400 рисей. Зустрічаються на Поліссі та в Карпатах, – каже представник WWF в Україні і транснаціонального проєкту “ЖИТТЯ великим хижакам Європи” (LIFE EuroLargeCarnivores) Богдан Вихора. – Популярним є міф про те, що рись небезпечна для людини і може завдати їй шкоди. Насправді рись уникає людини, а небезпечним може бути лише поранений мисливцем звір. Офіційно полювання на рідкісну рись в Україні суворо заборонено і карається чинним законодавством, але випадки браконьєрства на рись повторюються, і навіть, на жаль, серед співробітників нацпарков, які повинні її охороняти “.
Приєднатися до роботи різних природоохоронних організацій, зокрема й Всесвітнього фонду природи WWF, і допомогти зберегти дім рисей – ліси. Також з 2017 року в країні почав роботу транснаціональний проєкт “Життя великим хижакам Європи” зі збереження великих хижаків, зокрема й рисі євразійської. З червня 2018 року в Україні стартувала акція “Будинок для рисі” , яка збирає кошти для дослідження популяції євразійської рисі в Поліссі.
Фото та інформація надані WWF в Україні.
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…