Тварини

Яка користь від бобрів

Бобрів любити не заведено: багато хто бачив, як ці тварини пошкоджують дерева – що призводить до руйнування берегової лінії – і перегороджують течію греблями, перетворюючи чисті струмки на болота. Недарма полювання на бобрів дозволяється владою значно ширше, ніж на більшість інших диких тварин середньої смуги. Однак команді професора Ексетерського університету Річарда Брезьєра вдалося довести, що наші погляди на шкідливість бобрового будівництва дуже перебільшені.

Вчені спостерігали за групою звичайних бобрів в англійському Західному Девоні. З 2011 року тварини дуже сповільнили течію місцевої річки, звівши 13 гребель. Колись швидкий потік перетворився на цій ділянці на мережу майже стоячих загат загальною площею  2,5 гектара. Дослідники оцінили обсяги осадів, що накопичуються в цих водоймах, виявивши, що вони сприяють очищенню води, забрудненої добривами з сусідніх сільськогосподарських угідь.

Споруди однієї лише сім’ї бобрів накопичили 101,5 тонни осадів, приблизно 71 кілограм на квадратний метр поверхні. До 70 їх відсотків припадає на грунт, змитий з розташованих вище активно експлуатованих полів і пасовищ. При цьому вода, що надходить у ці природні «відстійники», містила надлишкові кількості фосфорних і азотних добрив, що нерідко створюють серйозні проблеми для дикої природи і здоров’я людей. Вода ж, що покидає «боброву територію», була майже очищена від них: вчені підрахували, що осади утримали близько 15,9 тонни азоту і 0,91 – фосфору.

Як повідомляв «Навколо Світу. Україна », бобри затопили село в Татарстані.

За матеріалами Naked-science

AddThis Website Tools
Вокруг Света

Recent Posts

5 помилок новачків в iOS-розробці після курсів

Стати повноцінним розробником додатків і програмного забезпечення можна завдяки навчанню та постійній практиці. Однак, пройшовши…

3 тижні ago

Як довго зберігається ефект після верхньої блефаропластики

 Естетична хірургія – один з напрямків сучасної медицини, що найбільш розвиваються. Актуальні методики та технології…

2 місяці ago

Як зробити подорожі незабутніми: розваги для кожного мандрівника

Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…

4 місяці ago

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

6 місяців ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

10 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

10 місяців ago