• Яка користь від бобрів.Вокруг Света. Украина
  Яка користь від бобрів
  Тварини
  Понеділок, 15 листопада 2021

  Яка користь від бобрів

  Дослідження британських вчених показало, що боброві греблі сприяють очищенню річок, уповільнюють вимивання мінералів з грунту і зменшують ерозію.

  Бобрів любити не заведено: багато хто бачив, як ці тварини пошкоджують дерева – що призводить до руйнування берегової лінії – і перегороджують течію греблями, перетворюючи чисті струмки на болота. Недарма полювання на бобрів дозволяється владою значно ширше, ніж на більшість інших диких тварин середньої смуги. Однак команді професора Ексетерського університету Річарда Брезьєра вдалося довести, що наші погляди на шкідливість бобрового будівництва дуже перебільшені.

  Вчені спостерігали за групою звичайних бобрів в англійському Західному Девоні. З 2011 року тварини дуже сповільнили течію місцевої річки, звівши 13 гребель. Колись швидкий потік перетворився на цій ділянці на мережу майже стоячих загат загальною площею  2,5 гектара. Дослідники оцінили обсяги осадів, що накопичуються в цих водоймах, виявивши, що вони сприяють очищенню води, забрудненої добривами з сусідніх сільськогосподарських угідь.

  Споруди однієї лише сім’ї бобрів накопичили 101,5 тонни осадів, приблизно 71 кілограм на квадратний метр поверхні. До 70 їх відсотків припадає на грунт, змитий з розташованих вище активно експлуатованих полів і пасовищ. При цьому вода, що надходить у ці природні «відстійники», містила надлишкові кількості фосфорних і азотних добрив, що нерідко створюють серйозні проблеми для дикої природи і здоров’я людей. Вода ж, що покидає «боброву територію», була майже очищена від них: вчені підрахували, що осади утримали близько 15,9 тонни азоту і 0,91 – фосфору.

  Як повідомляв «Навколо Світу. Україна », бобри затопили село в Татарстані.

  За матеріалами Naked-science