Екологія

Джакарта щороку занурюється під воду на 25 сантиметрів

Влада країни пішла шляхом найменшого спротиву: замість кардинальних природоохоронних заходів з порятунку міста, вона вирішила перенести столицю з острова Ява на сусідній острів Калімантан.

Переміщення адміністративного і політичного центру країни звучить для Джакарти, як набат. І передусім тому, що у більшості 10-мільйонного населення немає коштів для початку життя на новому місці. Але також недостатньо коштів і можливостей для того, щоб залишатися на старому.

Зведена в зоні землетрусів, на болотах, у зоні злиття 13 річок, Джакарта традиційно вирізняється інтенсивним будівництвом і водночас – поганим міським плануванням. Північні райони столиці позбавлені водогінної системи, тому місцева промисловість і мільйони жителів користуються водоносними горизонтами.

 

Фото: Shutterstock

Нестримний видобуток підземних вод викликає просідання суші, внаслідок чого частина Джакарти щороку опускається під воду аж на 25 сантиметрів, що вдвічі перевищує середній світовий показник для великих прибережних міст .

Сьогодні деякі частини столиці розташовані приблизно на чотири метри нижче рівня моря , що безповоротно змінює ландшафт і робить мільйони людей уразливими перед обличчям стихійних лих. Повінь вважається звичайним явищем під час сезону дощів у цій тропічній країні. І очікується, що ситуація погіршиться з підвищенням рівня океану внаслідок глобального потепління .

Тонучий мегаполіс, що не вирішує свої проблеми

У бухті Джакарти було вирішено зробити штучні острови, які мають стати буфером для морської води, а також великий прибережний мур. Але немає ніякої гарантії, що проєкт вартістю 40 мільярдів доларів вирішить проблеми міста.

Зведена уздовж берега в районах підвищеного ризику стіна вже потріскалася. Вода просочується крізь цей бар’єр, погрожуючи затопити лабіринти вузьких вулиць і хатин бідняків.

Джакарта – не єдиний потопаючий мегаполіс. Міста від Венеції і Шанхая до Нового Орлеана і Бангкока також перебувають у небезпеці, але порівняно з ними Джакарта мало що зробила для вирішення проблеми.

За матеріалами Deccan Chronicle

Вокруг Света

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

3 тижні ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

5 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

5 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

7 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

7 місяців ago