Доволі довго офіційна висота Евересту (Джомолунгми) становила 8848 метрів (так заміряли в далекому 1955 році), при цьому вчені сходяться на думці, що гора продовжує зростати темпами від 0,5 до 1,2 см на рік – причиною є землетруси та рухи тектонічних плит. Однак землетрус магнітудою 7,8, що стався навесні 2015 року в Непалі, зруйнував і цю струнку схему.
Одні дослідники стверджували, що після удару підземної стихії висота гори підскочила на метр, інші казали, що пік навпаки просів, приблизно на 2,5 сантиметра. Вчені почали збирати нову інформацію про висоту Евересту з грудня 2017 року, всі роботи були завершені у квітні 2019-го, коли група дослідників зробила заміри на найвищій точці Джомолунгми.
Ці дані були оброблені, і точну висоту піку офіційно назвали у грудні 2020 року. Вона становить 8848.86 метрів, тобто на 0.86 метра більше попередньої оцінки. Важливо, що цього разу Китай та Непал разом проголосили офіційну висоту Евересту (раніше іх дані розходилися).
До речі, вік Евересту – біля 50-60 млн років.
Як повідомляв «Навколо Світу. Україна», на Евересті встановили метеостанцію на рекордній висоті .
За матеріалами «Фокус»
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…