• Джакарта щороку занурюється під воду на 25 сантиметрів.Вокруг Света. Украина
    Джакарта щороку занурюється під воду на 25 сантиметрів
    Екологія
    Вівторок, 16 листопада 2021

    Джакарта щороку занурюється під воду на 25 сантиметрів

    Експерти з охорони довкілля попереджають, що до 2050 року столиця Індонезії зануриться у воду на третину.

    Влада країни пішла шляхом найменшого спротиву: замість кардинальних природоохоронних заходів з порятунку міста, вона вирішила перенести столицю з острова Ява на сусідній острів Калімантан.

    Переміщення адміністративного і політичного центру країни звучить для Джакарти, як набат. І передусім тому, що у більшості 10-мільйонного населення немає коштів для початку життя на новому місці. Але також недостатньо коштів і можливостей для того, щоб залишатися на старому.

    Зведена в зоні землетрусів, на болотах, у зоні злиття 13 річок, Джакарта традиційно вирізняється інтенсивним будівництвом і водночас – поганим міським плануванням. Північні райони столиці позбавлені водогінної системи, тому місцева промисловість і мільйони жителів користуються водоносними горизонтами.

     

    Фото: Shutterstock

    Нестримний видобуток підземних вод викликає просідання суші, внаслідок чого частина Джакарти щороку опускається під воду аж на 25 сантиметрів, що вдвічі перевищує середній світовий показник для великих прибережних міст .

    Сьогодні деякі частини столиці розташовані приблизно на чотири метри нижче рівня моря , що безповоротно змінює ландшафт і робить мільйони людей уразливими перед обличчям стихійних лих. Повінь вважається звичайним явищем під час сезону дощів у цій тропічній країні. І очікується, що ситуація погіршиться з підвищенням рівня океану внаслідок глобального потепління .

    Тонучий мегаполіс, що не вирішує свої проблеми

    У бухті Джакарти було вирішено зробити штучні острови, які мають стати буфером для морської води, а також великий прибережний мур. Але немає ніякої гарантії, що проєкт вартістю 40 мільярдів доларів вирішить проблеми міста.

    Зведена уздовж берега в районах підвищеного ризику стіна вже потріскалася. Вода просочується крізь цей бар’єр, погрожуючи затопити лабіринти вузьких вулиць і хатин бідняків.

    Джакарта – не єдиний потопаючий мегаполіс. Міста від Венеції і Шанхая до Нового Орлеана і Бангкока також перебувають у небезпеці, але порівняно з ними Джакарта мало що зробила для вирішення проблеми.

    За матеріалами Deccan Chronicle

    Завантажити ще