Знаменита Пізанська вежа – частина архітектурного ансамблю Площа Чудес (Piazza dei Miracoli) в Пізі ( Італія ), який отримав в 1986 році статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім вежі e нього входять Пізанський собор (або собор Успіння Пресвятої Діви Марії), Баптистерій (прибудова до церкви для обряду хрещення) і кладовище Кампо-Санто. Вежа є дзвіницею собору і отримала світову популярність за рахунок помітного нахилу, що стався через помилку архітекторів. Друга популярна назва будови – Падаюча башта.
На початку другого тисячоліття Піза була ні багато ні мало цілою державою. Пізанська республіка хоч і складалася з одного міста, Пізи, але була потужною морською державою, яка завоювала низку островів і заснувала мережу торгових колоній на всьому узбережжі Середземного моря. У 1063 році пізанці пограбували сусіднє багате Палермо і основну частину здобичі вирішили витратити на будівництво собору. Через 30 років основні роботи зі зведення собору Успіння Пресвятої Діви Марії були завершені. У середині наступного століття головний храм міста отримав Баптистерій, а потім постало питання про будівництво дзвіниці, або кампаніли італійською. У 1172 році місцева жителька пожертвувала собору невелику суму на її зведення. На ці гроші були куплені кілька каменів, що стали початком Пізанської вежі.
Досі точно не відомо, хто став архітектором проєкту. Але більшість істориків сходяться на думці, що це був італійський скульптор Бонанно Пізано, який народився в Пізі і працював там більшу частину свого життя. Зате дату початку будівництва документальні джерела зберегли аж до дня – 9 серпня 1173 року. Через п’ять років, коли зводили третій поверх, вежа дала крен. Причиною стала помилка проєктування: в умовах рухливих глиняних грунтів для такої важкої конструкції було закладено занадто тонкий (3 метри) фундамент. Будівництво одразу заморозили, а Пізано про всяк випадок залишив місто. Перед смертю він повернувся на батьківщину і, на думку археологів, був похований біля підніжжя вежі. Підмурівок зміцнили без нього, і в 1198 році незакінчену будівлю відкрили.
Зведення поверхів відновилося лише через сто років. Щоб компенсувати нахил вежі, нові яруси будувалися з певним зміщенням в протилежну сторону. Але це не допомогло, і дзвіниця продовжила повільне падіння. Будівництво знову призупинили.
Вежа була завершена лише в 1360 році в «усіченому» вигляді – початковий проєкт передбачав 12 поверхів, а не 8. Дзвіниця на момент закінчення будівництва стояла строго вертикально. Але просідання ґрунту призвело до того, що вона відхилилася в протилежну сторону. І тепер вся конструкція Пізанської вежі має схожість з бананом.
Дістатися до Пізи можна з будь-якого великого міста Італії залізничним транспортом. Дешевше і швидше за все зробити це з Флоренції : зі станції Firenze Santa Maria Novella регулярно їздить електричка вартістю 8 євро, час у дорозі близько години. З вокзалу в Пізі дістатися до пам’ятки можна пішки (близько 40 хвилин) або громадським транспортом до зупинки Піза Россоре (Pisa Rossore).
Архітектурний ансамбль Piazza dei Miracoli
Дзвони дзвіниці
Кожен турист прагне підтримати падаючу вежу
У якому місті міститсья Пізанська вежа
Піза
У якій країні міститься Пізанська вежа
Італія
Адреса Пізанської вежі
Piazza del Duomo, 56126 Pisa, Italy
Висота Пізанської вежі
Мінімум – 55,86 м, максимум – 56,7 м
Стиль Пізанської вежі
Романська архітектура
Пізанська вежа англійською
Leaning Tower of Pisa
Кут нахилу Пізанської вежі
3 ° 54 ‘
Архітектор Пізанської вежі
Бонанно Пізано, Гульєльмо да Інсбрук або Діотісалві
Скільки років Пізанській вежі
Майже 850 років. Будівництво почалося в 1173 році і було закінчене в 1360 році
Скільки поверхів у Пізанської вежі
8 поверхів
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…