Карлів міст є найвпізнаванішою частиною історичного центру Праги , його включено до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. У цій середньовічній пам’ятці прекрасне все: і конструкція, і статуї, і історія, і, головне, безліч легенд навколо нього.
Перші поселення по обидва береги річки Влтави з’явилися ще у VIII столітті. Спочатку місцеві жителі долали водну широчінь через перехід, зроблений зі зв’язаних колод.
У Х столітті нестійку конструкцію замінив дерев’яний міст, який, утім, також страждав від кожного паводка. Тому в 1172 році король Чехії Владислав II побудував через Влтаву кам’яний міст, названий Юдитіним на честь дружини монарха Ютти (Юдит). Це була дуже дорога і амбітна затія, адже тоді в Центральній Європі було всього два кам’яні мости – через Дунай у Регенсбурзі і через Ельбу в Дрездені.
Міст прославив Прагу і зробив її одним з центрів європейської торгівлі. Він простояв до 1342 року, поки не був знищений повінню. Через 15 років, в 1357 році, імператор Священної Римської імперії і король Чехії Карл IV велів розпочати будівництво другого кам’яного моста.
Нова конструкція містилася за кілька десятків метрів на південь (вище за течією) від Юдитіного моста. Також новий міст був зроблений вищим і ширшим за старий. Будівництво тривало до 1402 року. Кілька століть міст носив назву Празький, а в народі просто Кам’яний. У 1870 році на честь засновника він був офіційно перейменований у Карлів міст. Ідею подав празький видавець, письменник і гравер Йозеф Рудль, який назвав так споруду в одній зі своїх монографій.
Міст явно пережив не менше 10 великих повеней, кожна з яких призводила до серйозних руйнувань. Найважчі наслідки були після повені 1890 року, коли під тиском води обрушилися дві арки моста. Дві статуї опинилися на дні, і підняти їх змогли лише через два роки. У результаті декількох капітальних ремонтів була замінена низка оригінальних частин конструкції. У 2019 р. було розпочато черговий ремонт, розрахований на 20 років. Роботи проводяться без обмеження доступу для туристів.
Міст з’єднує два історичні райони Праги – Старе Місто на правому березі Влтави і Малу Страну на лівому (Staré Město – Malá Strana). Дістатися до пам’ятки можна:
Експрес-відповідь
У якому місті міститься Карлів міст?
Прага
У якій країні міститься Карлів міст?
Чехія
Коли був збудований Карлів міст?
У 1402 році
Як сказати англійською Карлів міст?
The Charles Bridge
На якій річці стоїть Карлів міст?
Влтава
Де загадувати бажання?
Бажання заведено загадувати у трьох місцях. Перше – це статуя Яна Непомуцького, де треба потерти два бронзові барельєфи. Друге – решітка, що подзначає місце загибелі цього святого. Тут треба одночасно руками доторкнутися до хреста на парапеті і бронзового барельєфа Непомуцького, а ногою наступити на бронзовий цвях у бруківці. Третє бажання загадують біля воріт при вході на Карлів міст, під зображенням золотого зимородка.
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…