Наука

Астрономи помітили нову екзопланету біля найближчої до Сонця зірки

Сигнал нової екзопланети Проксима d, що обертається навколо Проксими Центавра, вловив спектрометр ESPRESSO на Дуже Великому Телескопі (VLT) ESO, встановленому в Чилі.

Що відомо про зірку Проксима Центавра

Червоний карлик Проксима Центавра знаходиться в південному сузір’ї Центавра, на відстані 4,24 світлових роки від Сонця.

Зірка є найменшим членом системи Альфа Центавра AB.

Радіус червоного карлика становить 14 відсотків радіусу Сонця, а маса у 8 разів менша за сонячну.

Проксима Центавра у 1000 разів менш яскрава зірка, ніж Сонце. Це робить її невидимою неозброєним оком навіть з близької відстані.

Що відомо про нову екзопланету і планетарну систему Проксими Центавра

Навколо Проксими Центавра, на відстані близько чотирьох мільйонів кілометрів, і обертається нещодавно відкрита екзопланета Проксима d. Свій повний оберт навколо червоного карлика планета здійснює за 5 днів. Маса невідомої раніше планети вчетверо менша за масу Землі.

Окрім нової екзопланети в системі зірки є ще дві планети. Одна з них – Проксима b. Її оберт навколо зірки займає 11 днів. Друга – Проксима с – робить повний оберт за 5 років.

За словами Жоао Фаріа з Інституту астрофізики та наукових досліджень Іспанії, найближча до Сонця зірка, мабуть, багата на невідомі світи. Вони знаходяться у межах досяжності для подальшого вивчення.

Це відкриття є надзвичайно важливим, зазначив доктор Педро Фігейра, який курирує роботу чутливого спектрографа ESPRESSO на VLT ESO. Цей прилад, що першим уловив сигнал Проксими d, призначений для спостережень за скелястими екзопланетами.

Великий телескоп (VLT) ESO – флагман європейської наземної астрономії. Він встановлений на горі Серро-Параналь (висота 2635 м) у Чилі. Це одна з найбільш передових обсерваторій у світі, що складається з чотирьох телескопів із головними дзеркалами діаметром 8,2 м та чотирьох рухомих допоміжних телескопів. Всі ці телескопи можуть працювати разом, утворюючи величезний інтерферометр, що дозволяє астрономам виявляти доволі малі об’єкти космосу.

Про відкриття повідомляє журнал Astronomy & Astrophysics.

За матеріалами Sci News

 

Вокруг Света

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

3 тижні ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

5 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

5 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

7 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

7 місяців ago