• Астрономи помітили нову екзопланету біля найближчої до Сонця зірки.Вокруг Света. Украина
    Астрономи помітили нову екзопланету біля найближчої до Сонця зірки
    Наука
    П'ятниця, 11 лютого 2022

    Астрономи помітили нову екзопланету біля найближчої до Сонця зірки

    За допомогою потужного телескопа Європейської південної обсерваторії (ESO) міжнародна команда астрономів виявила третю планету системи Проксими Центавра – найближчої до Сонця зірки.

    Сигнал нової екзопланети Проксима d, що обертається навколо Проксими Центавра, вловив спектрометр ESPRESSO на Дуже Великому Телескопі (VLT) ESO, встановленому в Чилі.

    Що відомо про зірку Проксима Центавра

    Червоний карлик Проксима Центавра знаходиться в південному сузір’ї Центавра, на відстані 4,24 світлових роки від Сонця.

    Зірка є найменшим членом системи Альфа Центавра AB.

    Радіус червоного карлика становить 14 відсотків радіусу Сонця, а маса у 8 разів менша за сонячну.

    Проксима Центавра у 1000 разів менш яскрава зірка, ніж Сонце. Це робить її невидимою неозброєним оком навіть з близької відстані.

    Що відомо про нову екзопланету і планетарну систему Проксими Центавра

    Навколо Проксими Центавра, на відстані близько чотирьох мільйонів кілометрів, і обертається нещодавно відкрита екзопланета Проксима d. Свій повний оберт навколо червоного карлика планета здійснює за 5 днів. Маса невідомої раніше планети вчетверо менша за масу Землі.

    Окрім нової екзопланети в системі зірки є ще дві планети. Одна з них – Проксима b. Її оберт навколо зірки займає 11 днів. Друга – Проксима с – робить повний оберт за 5 років.

    За словами Жоао Фаріа з Інституту астрофізики та наукових досліджень Іспанії, найближча до Сонця зірка, мабуть, багата на невідомі світи. Вони знаходяться у межах досяжності для подальшого вивчення.

    Це відкриття є надзвичайно важливим, зазначив доктор Педро Фігейра, який курирує роботу чутливого спектрографа ESPRESSO на VLT ESO. Цей прилад, що першим уловив сигнал Проксими d, призначений для спостережень за скелястими екзопланетами.

    Великий телескоп (VLT) ESO – флагман європейської наземної астрономії. Він встановлений на горі Серро-Параналь (висота 2635 м) у Чилі. Це одна з найбільш передових обсерваторій у світі, що складається з чотирьох телескопів із головними дзеркалами діаметром 8,2 м та чотирьох рухомих допоміжних телескопів. Всі ці телескопи можуть працювати разом, утворюючи величезний інтерферометр, що дозволяє астрономам виявляти доволі малі об’єкти космосу.

    Про відкриття повідомляє журнал Astronomy & Astrophysics.

    За матеріалами Sci News

     

    Завантажити ще