• Зонд Solar Orbiter зняв найбільше виверження на Сонці.Вокруг Света. Украина
  Зонд Solar Orbiter зняв найбільше виверження на Сонці
  Наука
  Вівторок, 22 лютого 2022

  Зонд Solar Orbiter зняв найбільше виверження на Сонці

  Сплеск стався на зворотній від Землі стороні Сонця, тому випромінювання нас не торкнеться.

  Зонд Європейської космічної агенції (ESA) Solar Orbiter зафіксував потужне виверження на Сонці. За даними ЕКА, це найбільше подібне виверження, яке коли-небудь спостерігалося на одному зображенні з повним сонячним диском.

  Сонячні виверження, або протуберанці, є великими структурами заплутаних силових ліній магнітного поля, які утримують щільні скупчення сонячної плазми у підвішеному стані над поверхнею Сонця, іноді набуваючи форми дугоподібних петель. Вони часто пов’язані з викидами корональної маси, які, якщо вони спрямовані на Землю, можуть завдати шкоди нашим технологіям.

  Виверження відбулося 15 лютого і було знято камерою Solar Orbiter Full Sun Imager (FSI). FSI призначений для спостереження за повним сонячним диском навіть під час близьких проходжень Сонця. Інструмент дозволяє захоплювати широке поле навколо диска, що дозволяє фіксувати багато деталей. Ось чому виверження, яке спостерігається за допомогою Solar Orbiter, є найбільшою подією такого роду, коли-небудь зображеною в одному полі зору разом із сонячним диском.

  За словами вчених, це відкриває нові можливості для вивчення зв’язку подібних подій із сонячним диском. ЄКА заявило, що хоча це виверження не призвело до викиду смертоносних частинок на Землю, воно є важливим нагадуванням про непередбачувану природу Сонця і важливість спостереження за його поведінкою. Вчені сподіваються, що, маючи чіткіші уявлення про такі події, ми зможемо краще захистити нашу планету від сильних спалахів Сонця.

  Сонячний орбітальний апарат Solar Orbiter, запущений з мису Канаверал у Флориді в лютому 2020 року, описується ЕКА як «найскладніша наукова лабораторія, яка будь-коли прямувала до Сонця». Solar Orbiter може робити знімки Сонця з найближчої відстані в порівнянні з іншими космічними апаратами.

  За матеріалами The Daily Mail

   

  Завантажити ще