Наука

У сусідній галактиці виявлено незвичайну чорну діру, яку так довго шукали астрономи.

Астрономи знайшли чорну діру, яка не схожа на жодну іншу. Розмір цієї чорної діри становить приблизно 100 тисяч мас Сонця. Вона менша, ніж чорні діри, які можна побачити в центральних частинах галактик. Але більша, ніж чорні діри, що народилися після вибуху зірок. І це робить її єдиною у своєму роді чорною дірою середнього розміру. Саме таку чорну діру вже дуже давно шукали астрономи.

Один з авторів дослідження професор Аніл Сет з університету Юти, каже, що вчені спостерігали досить багато чорних дір, які були приблизно в сто разів більше за Сонце. А також не менш багато супермасивних чорних дір у центрі галактик, які в мільйони разів більші за Сонце. Але раніше ніхто не бачив чорну діру, розміри якої знаходяться приблизно посередині. Це була величезна прогалина у знаннях, яку і заповнило дане дослідження.

Фото: Iván Éder, HST ACS/HRC

На фото зліва видно зображення галактики M31, червона точка на якому показує розташування B023-G78, де й була виявлена ​​чорна діра. З правого боку – B023-G78

Виявлена ​​чорна діра ховається у гігантському зоряному скупченні B023-G078, яке знаходиться в найближчий до нас галактиці Андромеда. Довгий час B023-G078 вважалося кульовим зоряним скупченням. Проте співавтори нового дослідження вважають, що B023-G078 не просто скупчення, а “чисте ядро”. Чисті ядра – це залишки малих галактик, які були поглинені більшими. Зовнішні зірки цих галактик зірвані гравітаційними силами. Від галактики залишилося лише маленьке, щільне ядро, яке обертається навколо більшої галактики. А у центрі цього ядра й знаходиться чорна діра.

Раніше астрономи виявляли великі чорні діри всередині величезних “чистих ядер”, які були набагато більшими, ніж B023-G078. Вони знали, що мають бути й чорні діри меншого розміру в “чистих ядрах” з невеликою масою, але доказів цього досі не було. І ось нарешті пошуки вчених мали успіх.

У майбутньому астрономи сподіваються спостерігати більше “чистих ядер”, у яких можуть ховатися й інші “проміжні” чорні діри. Ця знахідка дає можливість дізнатися більше про те, які бувають чорні діри в центрі галактики, і про те, як галактики створюються.

За матеріалами Phys.org

 

Вокруг Света

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

3 тижні ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

5 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

5 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

7 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

7 місяців ago