У 2007 році влада Мавританії зробила повторну спробу заборонити рабство і відтоді заперечує його існування в країні. Але реалії свідчать про протилежне.
Випадок, що стапився у квітні 2011 року, дав надію тисячам невільних мавританців. Саїд і Ярг Салем народилися в рабстві, але їм вдалося втекти. Незабаром після цього хлопчики пред’явили звинувачення своєму господарю Ахмеду ульд Ель Хассіну, який був визнаний винним у поневоленні і позбавленні дітей навчання.
Африканський союз зобов’язав уряд Мавританії виплатити братам компенсацію в розмірі $ 4700, а їхнього колишнього господаря засудили до двох років позбавлення волі. Хассін подав апеляцію і був звільнений з-під варти в очікуванні подальшого рішення суду.
Не вірячи в успіх своєї справи в самій Мавританії, адвокат Салем звернувся за підтримкою до Міжнародної групи із захисту прав меншин, Африканського комітету експертів з прав і благополуччя дитини і місцевої громадської організації SOS Esclaves, яка підтримує нинішніх і колишніх рабів.
У січні цього року Верховний суд Мавританії виніс рішення на користь хлопчиків і постановив, що за їхні психологічну підтримку і правовий захист відповідальність несе відтепер уряд Мавританії. Адвокат братів сподівається, що його справа допоможе зрушити з мертвої точки й інші кримінальні справи проти рабовласників, які зараз розглядаються в судах Мавританії.
Рабство в Мавританії – результат історичних подій. Протягом століть арабомовні маври здійснювали набіги на африканські села, внаслідок чого сформувалася жорстка кастова система, яка існує й донині, і темношкірі раби (харатін) як і раніше служать своїм більш світлим господарям (арабам).
Харатін виконують роботу, яку араби вважають брудною або принизливою, наприклад, доглядають за худобою, займаються землеробством і торгують на ринках. Діти рабів автоматично стають власністю господаря їхніх батьків.
Достовірних статистичних даних про те, скільки людей поневолені в Мавританії, немає, адже уряд країни не враховує їх під час перепису населення і заперечує сам факт їх існування. Але згідно з Global Slavery Index , станом на 2016 рік 45,8 млн осіб перебували в тій чи іншій формі рабства в 167 країнах світу і Мавританія має один з найвищих показників.
За матеріалами The Washington Post.
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…