Тварини

Нова надія на виживання останньої дикої кішки Сінгапуру: відео

Леопардові кішки у Сінгапурі є останніми представниками диких кішок країни. Вони відносяться до видів, що знаходяться на межі вимирання. До цього цих кішок бачили лише двічі, у 2014 та у 1997 роках.

За словами зоолога Маркуса Чуа з музею історії природничих наук Лі Кун Чіань, нещодавні спостереження леопардової кішки (Prionailurus bengalensis) на острові Пулау-Убін є гарною новиною. Вони свідчать, що на острові є місцева популяція кішок, і умови довкілля у ньому сприятливі виду.

Раніше леопардову кішку на Пулау-Убін бачили дуже рідко, і вчені не могли достеменно сказати, чи не була це одна і та сама тварина. Звичайно, ще краще було б знайти свідчення того, що леопардові кішки на Убіні успішно розмножуються.

Загалом у Сінгапурі та прилеглих островах за даними ретельного дослідження популяції у 2012 році залишилося 50 леопардових кішок.

Вони крадуться сінгапурськими лісами ночами, і їх плямиста шкірка допомагає їм краще ховатися в темряві.

Однак камуфляжні кольори не в змозі захистити леопардову кішку від людей. Найбільшу загрозу для цих дрібних хижаків мають машини. Тварини змушені часто перетинати дорогу, яка проходить через їхню лісову територію.

Ці потайливі тварини, розміром приблизно з домашню кішку, проживають у вторинних лісах та мангрових заростях. В основному вони полюють на дрібних тварин, таких як щури та жаби.

Щоб зберегти вид, Управління національних парків країни працює над створенням зелених коридорів, які дозволять тваринам знайти нових партнерів і уникнути машин, що мчаться на високій швидкості. Вчені вважають, що встановлення зв’язувальних маршрутів між розділеними ділянками лісу, без сумніву, має допомогти кішкам знайти їжу та компанію.

Також збереженню виду мають допомогти плани управління по відновленню лісів. Загалом у Сінгапурі збираються висадити понад мільйон дерев.

Людство дедалі більше наближається до дикої природи. І люди можуть допомогти захистити леопардових кішок, виконуючи не такі вже й складні дії. Наприклад, знижувати швидкість автомобіля під час поїздки по краю лісу і дотримуватися базових правил спостереження за дикої природи — не шуміти, не фотографувати зі спалахом і залишати ліс після сьомої години вечора.

За матеріалами The Straits Times

 

Вокруг Света

Recent Posts

Як зробити подорожі незабутніми: розваги для кожного мандрівника

Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…

2 тижні ago

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

2 місяці ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

6 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

6 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

7 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

8 місяців ago