• Нова надія на виживання останньої дикої кішки Сінгапуру: відео.Вокруг Света. Украина
  Нова надія на виживання останньої дикої кішки Сінгапуру: відео
  Тварини
  Понеділок, 31 січня 2022

  Нова надія на виживання останньої дикої кішки Сінгапуру: відео

  Леопардову кішку минулого року тричі бачили на острові Пулау-Убін. Це дає зоозахисникам надію на те, що у природі цих тварин залишилося більше, ніж вважалось раніше.

  Леопардові кішки у Сінгапурі є останніми представниками диких кішок країни. Вони відносяться до видів, що знаходяться на межі вимирання. До цього цих кішок бачили лише двічі, у 2014 та у 1997 роках.

  За словами зоолога Маркуса Чуа з музею історії природничих наук Лі Кун Чіань, нещодавні спостереження леопардової кішки (Prionailurus bengalensis) на острові Пулау-Убін є гарною новиною. Вони свідчать, що на острові є місцева популяція кішок, і умови довкілля у ньому сприятливі виду.

  Раніше леопардову кішку на Пулау-Убін бачили дуже рідко, і вчені не могли достеменно сказати, чи не була це одна і та сама тварина. Звичайно, ще краще було б знайти свідчення того, що леопардові кішки на Убіні успішно розмножуються.

  Загалом у Сінгапурі та прилеглих островах за даними ретельного дослідження популяції у 2012 році залишилося 50 леопардових кішок.

  Вони крадуться сінгапурськими лісами ночами, і їх плямиста шкірка допомагає їм краще ховатися в темряві.

  Однак камуфляжні кольори не в змозі захистити леопардову кішку від людей. Найбільшу загрозу для цих дрібних хижаків мають машини. Тварини змушені часто перетинати дорогу, яка проходить через їхню лісову територію.

  Ці потайливі тварини, розміром приблизно з домашню кішку, проживають у вторинних лісах та мангрових заростях. В основному вони полюють на дрібних тварин, таких як щури та жаби.

  Щоб зберегти вид, Управління національних парків країни працює над створенням зелених коридорів, які дозволять тваринам знайти нових партнерів і уникнути машин, що мчаться на високій швидкості. Вчені вважають, що встановлення зв’язувальних маршрутів між розділеними ділянками лісу, без сумніву, має допомогти кішкам знайти їжу та компанію.

  Також збереженню виду мають допомогти плани управління по відновленню лісів. Загалом у Сінгапурі збираються висадити понад мільйон дерев.

  Людство дедалі більше наближається до дикої природи. І люди можуть допомогти захистити леопардових кішок, виконуючи не такі вже й складні дії. Наприклад, знижувати швидкість автомобіля під час поїздки по краю лісу і дотримуватися базових правил спостереження за дикої природи — не шуміти, не фотографувати зі спалахом і залишати ліс після сьомої години вечора.

  За матеріалами The Straits Times

   

  Завантажити ще