Гора Айбаль у Старому Завіті згадується як гора Гевал. На цій горі знаходиться вівтар біблійних часів Ісуса Навина. Ієхошуа бін-Нун, як називають Ісуса Навина давньоєврейською мовою, згідно зі Старим Завітом був наступником Мойсея і ватажком єврейського народу в період завоювання Ханаана.
У Книзі Ісуса Навина розповідається, як він побудував вівтар на горі Айбаль, дотримуючись вказівок, отриманих від Мойсея.
Те, що знайдений на горі Айбаль вівтар саме той, що описаний у біблії, виявив археолог з університету Хайфи Адам Зерталь.
Його дослідження показало, що це було унікальне ритуальне місце для пожертвувань. Час створення вівтаря збігався з часом, коли ізраїльтяни прийшли на землю, а розкопані споруди були дуже схожі на ті, що були описані в біблії. До того ж на місці вівтаря було знайдено кістки лише кошерних тварин. Все це дозволило ізраїльським археологам дійти висновку, що це є вівтар Ісуса Навина.
Поселенці Самарії відновлюють стіну вівтаря Ісуса Навина, зруйновану палестинською владою
Професор Зерталь проводив розкопки на горі Айбаль з 1982 до 1988 роки. Тоді після розкопок залишилося багато викопаних археологами куп грунту. Оскільки в цих купах могли бути цінні знахідки, група друзів професора Зерталя перенесла їх у безпечне місце, де їх можна було досліджувати. І ось, коли багато років по тому була розроблена технологія ретельного просіювання ґрунту, ці купи вдалося дослідити.
Одним із виявлених артефактів виявився амулет розмірами лише 2×2 сантиметри. Амулет виглядав так, ніби в ньому щось знаходиться. Експерти управління старовин Ізраїлю спробували його відкрити, але змушені були відмовитися від спроб після того, як амулет почав кришитися по краях. Далі вчені звернулися до лабораторії у Празі, де було створено тривимірну модель амулету. На цій моделі видно, що на амулеті є багато борозен, одна з яких нагадує голову бика, відому в давнину як “Алеф”, перша буква ізраїльського алфавіту. Інша мітка на амулеті нагадує квітку лотоса, значуще зображення у Стародавньому Єгипті.
Ізраїльські археологи найближчим часом мають намір провести ретельне дослідження гіпсових плит, виявлених усередині вівтаря. За часів завоювань Ісуса Навина гіпс використовували лише у місцях поклоніння. І якщо досліджувати ці блоки за допомогою сучасних технологій, таких як інфрачервоні пристрої та інші, можливо, вдасться виявити написи, про які згадується в біблії.
Вівтар Ісуса Навина на сьогодні є єдиною відомою спорудою часів завоювання Ханаана.
За матеріалами Jewish Press
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…