Тварини

Гарні, але небезпечні: безліч медуз «левова грива» виявлено поблизу пляжів Мельбурну

На сторінці підрозділу служби надзвичайних ситуацій Австралії на південному сході Мельбурна з’явилося попередження про те, що у водах біля пляжів міста помітили безліч медуз “левова грива”. Вважається, що медуз побільшало через те, що погода у Австралії зараз тепліше, ніж зазвичай.

Фото: Facebook/ SES Chelsea Unit

Після зустрічі з “левовою гривою” плавцю-невдасі може знадобитися медична допомога, особливо якщо щупальця медузи торкнуться шкіри.

Служба порятунку на водах попереджає, що якщо на піску пляжу чи мілководді хтось побачить червонувато-коричневу медузу, то краще триматися від неї якомога далі.

Фото: Facebook/ SES Chelsea UnitМедуза “левова грива” має наукову назву “волосиста ціанея”. Вона належить до класу сцифоїдних медуз. Це одна з найбільших медуз, що мешкають на земній кулі. Волосисті ціані живуть у всіх північних морях Атлантичного і Тихого океанів і можуть зустрічатися у воді поблизу берегів. Найбільший екземпляр ціанеї був помічений біля берегів Массачусетса в 1970 році. Розмір купола цієї медузи був у діаметрі понад два метри, а щупальця сягали 36.6 метрів у довжину.

Фото: Getty Images

Левова грива за допомогою своїх щупалець ловить, притягує і поїдає поживу, таку як риба, зоопланктон і медузи меншого розміру.

Назву “левова грива” ця медуза отримала через свій зовнішній вигляд. Її тонкі та довгі щупальця червонувато-коричневого відтінку справді нагадують гриву грізного африканського хижака. Забарвлення медузи дуже яскраве і залежить від розміру. Молоді медузи світло-оранжевого або коричневого кольору, дорослі з віком стають яскраво-малиновими або фіолетовими.

Фото: Getty Images

Наскільки небезпечна “левова грива”?

В одному з оповідань Конан-Дойла про знаменитого детектива Шерлока Холмса зустріч із “левовою гривою” виявилася для людини смертельною. Насправді ж такого випадку ще ніколи не було зареєстровано.

Зустріч людини з медузою призводить до тимчасового, але досить сильного болю та почервоніння. Проте велика різниця полягає в тому, чи торкнутися випадково кількох щупалець на пляжі, чи випадково натрапити на медузу у морі. Перше відчуття після дотику буде швидше дивним, ніж болючим, подібним до потрапляння у теплу та шипучу воду. Але слідом з’являються і болючі відчуття. Зазвичай небезпеки для людини немає, якщо не виникне алергічна реакція. Однак якщо плавець зіткнувся з медузою, і натрапив не лише на витягнуті щупальця “левової гриви”, але і на всю медузу разом, у тому числі й на її внутрішні щупальця, медична допомога може бути необхідною.

Фото: Getty Images

Що робити, якщо людина була вражена “левовою гривою”?

  • якнайшвидше промити уражену поверхню морською водою;
  • щоб полегшити біль, прикласти до місця опіку лід на 10 хвилин;
  • для деактивації отруйних клітин медузи протерти шкіру оцтом;
  • якщо біль не припиняється, зверніться до лікаря

За матеріалами 7NEWS

Вокруг Света

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

6 днів ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

4 місяці ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

4 місяці ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

6 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

6 місяців ago