• Гарні, але небезпечні: безліч медуз «левова грива» виявлено поблизу пляжів Мельбурну.Вокруг Света. Украина
    Гарні, але небезпечні: безліч медуз «левова грива» виявлено поблизу пляжів Мельбурну
    Тварини
    Понеділок, 24 січня 2022

    Гарні, але небезпечні: безліч медуз «левова грива» виявлено поблизу пляжів Мельбурну

    Мельбурнські пляжі переповнені барвистими медузами, які схожі на яскраві червоні квіти. Але ці красуні можуть дуже боляче вжалити.

    На сторінці підрозділу служби надзвичайних ситуацій Австралії на південному сході Мельбурна з’явилося попередження про те, що у водах біля пляжів міста помітили безліч медуз “левова грива”. Вважається, що медуз побільшало через те, що погода у Австралії зараз тепліше, ніж зазвичай.

    Фото: Facebook/ SES Chelsea Unit

    Після зустрічі з “левовою гривою” плавцю-невдасі може знадобитися медична допомога, особливо якщо щупальця медузи торкнуться шкіри.

    Служба порятунку на водах попереджає, що якщо на піску пляжу чи мілководді хтось побачить червонувато-коричневу медузу, то краще триматися від неї якомога далі.

    Фото: Facebook/ SES Chelsea UnitМедуза “левова грива” має наукову назву “волосиста ціанея”. Вона належить до класу сцифоїдних медуз. Це одна з найбільших медуз, що мешкають на земній кулі. Волосисті ціані живуть у всіх північних морях Атлантичного і Тихого океанів і можуть зустрічатися у воді поблизу берегів. Найбільший екземпляр ціанеї був помічений біля берегів Массачусетса в 1970 році. Розмір купола цієї медузи був у діаметрі понад два метри, а щупальця сягали 36.6 метрів у довжину.

    Фото: Getty Images

    Левова грива за допомогою своїх щупалець ловить, притягує і поїдає поживу, таку як риба, зоопланктон і медузи меншого розміру.

    Назву “левова грива” ця медуза отримала через свій зовнішній вигляд. Її тонкі та довгі щупальця червонувато-коричневого відтінку справді нагадують гриву грізного африканського хижака. Забарвлення медузи дуже яскраве і залежить від розміру. Молоді медузи світло-оранжевого або коричневого кольору, дорослі з віком стають яскраво-малиновими або фіолетовими.

    Фото: Getty Images

    Наскільки небезпечна “левова грива”?

    В одному з оповідань Конан-Дойла про знаменитого детектива Шерлока Холмса зустріч із “левовою гривою” виявилася для людини смертельною. Насправді ж такого випадку ще ніколи не було зареєстровано.

    Зустріч людини з медузою призводить до тимчасового, але досить сильного болю та почервоніння. Проте велика різниця полягає в тому, чи торкнутися випадково кількох щупалець на пляжі, чи випадково натрапити на медузу у морі. Перше відчуття після дотику буде швидше дивним, ніж болючим, подібним до потрапляння у теплу та шипучу воду. Але слідом з’являються і болючі відчуття. Зазвичай небезпеки для людини немає, якщо не виникне алергічна реакція. Однак якщо плавець зіткнувся з медузою, і натрапив не лише на витягнуті щупальця “левової гриви”, але і на всю медузу разом, у тому числі й на її внутрішні щупальця, медична допомога може бути необхідною.

    Фото: Getty Images

    Що робити, якщо людина була вражена “левовою гривою”?

    • якнайшвидше промити уражену поверхню морською водою;
    • щоб полегшити біль, прикласти до місця опіку лід на 10 хвилин;
    • для деактивації отруйних клітин медузи протерти шкіру оцтом;
    • якщо біль не припиняється, зверніться до лікаря

    За матеріалами 7NEWS