Тварини

Міграційні звичаї гігантських акул стали несподіванкою для вчених

Якби гігантські акули були схожі на людей, їхні міграційні звички пояснювалися дуже легко. Плисти на південь, щоб уникнути зимових холодів, а потім повернутися на північ, щоб насолодитися теплим літом.

Але виявляється, що з гігантськими акулами все набагато складніше.

Професор біології королівського університету в Белфасті Пол Менсінк та його колеги відстежували чотирьох гігантських акул. Цих акул недарма називають гігантськими. Вони такі великі, що можуть зрости розміром із автобус. Вчені хотіли дізнатися, куди вони вирушать на зимівлю, та з яких причин.

Вони прикріпили на акул датчики, за допомогою яких можна було визначити місце розташування акули, а також температуру води та глибину.

Вчені припускали, що акули припливають до прибережних вод Ірландії влітку, бо там можна знайти багато їжі, а взимку вирушають на південь, де тепліше. На думку морських біологів, саме температура води спричиняє те, що акули відпливають. Проте вчені помилялися.

Дві з чотирьох акул, на превеликий подив біологів, взагалі нікуди не відпливли. Дві інші, як і очікувалося, вирушили на південь до тропічних та субтропічних вод африканського узбережжя.

Але замість того, щоб насолоджуватися теплими водами, вони дуже багато часу провели на глибині, там, де температура була холоднішою, ніж якби вони залишилися ближче до Ірландії.

Щоранку вдосвіта ці акули пірнали на глибину від 200 до 700 метрів, поверталися до поверхні близько полудня, а потім увечері знову занурювалися в глибини. Під час цього циклу занурень акули піддавали себе значному перепаду температур, від 27°C біля поверхні до 7°C у глибині. Але навіщо будь-якій раціональній, холоднокровній тварині так чинити?

Фото: Emmett Johnston, Queen’s University Belfast

Пара гігантських акул біля берегів Ірландії

Зрештою вчені припустили, що гігантські акули пірнали вниз, до глибинного шару, що розсіює, в якому повно схожого на желатин зоопланктону та іншої їжі, придатної для цих акул. А вдень вони підіймалися до поверхні просто, щоб погрітися на сонечку.

А тим часом акули, що залишилися у прибережних водах ірландського узбережжя, не відчули значних перепадів температур. Взимку там температура води коливалася від 9°C до 17°C. І на відміну від акул-мандрівниць, домосідки не дуже й то змінювали глибину, на якій плавали.

Чому одні акули спливли, тоді як інші залишилися, вчені поки що не можуть дати відповіді.

Гігантські акули – другі за величиною риби після китових акул. За допомогою своєї величезної пащі та зябрових щілин вони відфільтровують крихітні організми, що становлять океанський зоопланктон. Гігантські акули вважаються вразливим видом тварин.

За матеріалами Phys.org

Читайте также:

Неподалік від узбережжя Ірландії вперше в історії помітили акулу-молот

Виявляється, ніхто не знає, як саме виглядали акули-мегалодони

 

Вокруг Света

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

3 тижні ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

5 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

5 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

7 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

7 місяців ago