• Во Львовской области появилась воронка глубиной 100 метров.Вокруг Света. Украина
  Фото: Дрогобицкий горсовет
  Происшествия
  Понедельник, 16 марта 2020

  Во Львовской области появилась воронка глубиной 100 метров

  Новая карстовая пропасть продолжает расширяться и углубляться.

  В Дрогобычском районе Львовской области 15 марта образовалась новая карстовая пропасть размером 100 на 50 метров и глубиной около 100 метров.

  «Новая пропасть сейчас является динамичной, края формируются. Следовательно, дорога Дрогобыч-Трускавец будет перекрыта. Объезд будет осуществляться через Стебник», — сказал заместитель главы ОГА Юрий Холод.

  Карстовий провал N 28 у Стебнику. Обвали

  Сьогодні зранку, 15 березня 2020 р., в межах гірничого відводу рудника № 2 Стебницького ГХП Полімінерал на пласті № 10 Пд-Сх (частково над пластом № 14), за напрямком ОСНОВНОГО потоку карстових вод з підруслового потоку р.Вишниця, з якого у рудник потрапляє 80% вод, стався карстовий провал № 28.Провал стався над незакладеними камерами пласта № 10 Пд-Сх та спричинений розвантаженням агресивних вод у ці камери у період їх затоплення (до 10 березня рівень затоплення над ними був 12 м (абс.відмітка затоплення — 212 м, тоді як абсолютні відмітки стелин камер на вентиляційному горизонті від 200 до 204 м)), а також розвитку соляного карсту на рівні соляного дзеркала.Провал характеризується видовженістю у напрямку Північ-Південь (до 150 м), та звуженістю у напрямку Захід-Схід (співрозмірною із потужністю пласта № 10 Пд-Сх).Максимальний діаметр провалу (не радіус !!!) біля 150 м. Глибина провалу, визначена за допомогою ДРОНу рівна 50-55 м (хоча спочатку подавались суттєво завищені значення глибини визначені візуально — біля 100 м).Провал № 28 розташований на віддалі біля 120 м від краю великого провалу № 27, який утворився 30 вересня 2017 року.Борти провалу дуже круті біля 70-75 градусів і як наслідок, схили досі продовжують обвалюватися.Гідрогеологічна та маркшейдерська служба ГХП Полімінерал веде спостереження над ситуацією, що склалася.Ще раз нагадуємо, що карстопровальні явища, будуть продовжуватись до повного затоплення рудника.Доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології ЛНУ імені Івана ФранкаВасиль Дяків,Автор відео: Гідрогеолог ГХП "Полімінерал" Зенон ХевпаА також усна інформація від гідрогеолога ГХП "Полімінерал" Арети Драновської та маркшейдера ГХП "Полімінерал" Ореста Мотики…

  Gepostet von Кафедра екологічної та інженерної геології і гідрогеології am Sonntag, 15. März 2020

  Как отмечают в Дрогобычском горсовете, новый провал образовался вблизи старого, который появился в 2017 году на территории села Модричи в горном руднике №2. Причина такого геологического явления — подтопление «агрессивными» водами, которые заполняют пустые камеры рудника.

  «Вокруг Света. Украина» писал о самых живописных карстовых воронках мира. Воронки привлекают и исследователей и туристов. Крупные карстовые образования могут быть очень коварными и опасными, но это не останавливает ни ученых, ни путешественников.

  По материалам Hromadske.ua

  Читайте также:

  Спелеологи показали «утробу» самой большой карстовой пещеры мира (видео)

  У Мертвого моря появились тысячи карстовых воронок

  Во Львовской области для туристов откроют уникальный объект