• Еверест почали очищати від бруду та людських тіл.Вокруг Света. Украина
  Фото: Shutterstock
  Экология
  Пятница, 3 мая 2019

  Еверест почали очищати від бруду та людських тіл

  На горі Еверест розпочалася масштабна кампанія прибирання. За два тижні з гори прибрано три тони сміття та чотири людських тіла.

  Очищенням займається професійна команда з 14 альпіністів, яка поставила собі за мету знести з гори Еверест 10 тонн відходів людської життєдіяльності за 45 днів.

  Десятки років сходжень на найвищу гору світу перетворили її у величезний смітник. На схилах лежать у великих кількостях залишки спорядження, їжі та людських екскрементів. Звичайно, не можна обійтися й без згадки про велику кількість загиблих альпіністів, які вирушали до вершини, аби здійснити мрію усього свого життя. З 1922 року більш ніж 200 спортсменів загинуло при спробі штурмувати Еверест. Більшість з цих тіл так і залишилися на горі, поховані під снігом та льодовиками.

  Як вирішували проблему раніше

  Звичайно, представники влади Непалу і раніше робили спроби якось розібратися зі сміттям на Евересті. З 2014 року діє правило — значна частка грошей за сходження повертається альпіністу, якщо він приносить вниз щонайменше вісім кілограмів сміття.

  Плануються і більша амбітні проекти — на нижніх схилах почали проектувати першу біогазову станцію на сонячних батареях, до якої будуть зносити екскременти з верхньої частини гори. Отриманий таким чином газ будуть використовувати на опалення та освітлення таборів.

  Як зміни клімату погіршують проблему

  Місцеві екологи вже давно б’ють тривогу — якщо негайно не зайнятися очищенням гори та будівництвом таких станцій, на Евересті станеться екологічна катастрофа. Бо до всіх інших проблем великої гори, таких як потік туристів, що постійно росте, та сміття від них, зараз додалася іще одна — зміна клімату. Сніг тане під сонцем значно швидше, ніж раніше, і оголює все те, що назбиралося на схилах за сотню років сходжень.

  «Завдяки змінам клімату та глобальному потеплінню, сніг та льодовики швидко тануть й з під них з’являється все більше людських останків, на які натикаються альпіністи», — прокоментував СNN Енг Тшерін Шерпа, колишній президент гірської асоціації Непалу.

  Як повідомляв порта «Вокруг света. Украина», Китай обмежить доступ альпіністів до Евересту.

  За матеріалами СNN.

  Читайте також:

  Безногий пенсионер из Китая поднялся на Эверест

  Дневник украинской экспедиции на Эверест и Лхоцзе: путь в базовый лагерь

  Украинская экспедиция на Эверест и Лхоцзе: ледопад Кхумбу и дальше вверх