• Парфюм
  Новости партнеров
  Вторник, 16 октября 2018

  Парфюм "Вона": створено ольфакторний портрет українки

  Це перший в світі аромат, створений про і для українки, який передає її суть і гармонію через парфумерні складові.

  Parfum büro (Київ) та парфумерний дім Jeroboam (Париж) презентували новий нішовий аромат ВОНА. 

  Хронологія проекту:

  • за 3 роки до у дружній розмові Дмитра Слєсарєва (засновника parfum büro) і Франсуа Ена (Francois Henin, криейтора Jeroboam) виникає ідея колаборації. Вони розмірковують, чи можливо створити аромат суто для українки.
  • за 1,5 роки до ольфакторний експеримент офіційно розпочинається. Для створення аромату і розуміння суті українки команда творців проводить грандіозну роботу: розробляє інтерактивну виставку-дослідження, присвячену ролі українки у мистецтві; проводить опитування чоловіків і жінок різного віку, професій, переконань і прагнень. Всі одержані результати передаються французьким парфумерам Jeroboam для створення аромату.
  • за півроку до команда Jeroboam знайомить з трьома першими версіями аромату. Але на думку команди parfum büro, вони не відображають настрою та глибини української душі, котрі вони прагнули відтворити в ароматі.
  • за 5 місяців до на допомогу залучають сім видатних жінок — друзів parfum büro. Їх просять взяти участь у проекті та в процесі дискусії донести до Франсуа Ена єство українки. 1. Олена Буреніна – дизайнер одягу, чий бренд стійко асоціюється з сучасним мистецтвом; 2. Інна Капінос – акторка театру та кіно, заслужена артистка України; 3. Ірина Карпова — творець нового напряму в сучасному ювелірному мистецтві «Романтичний Авангард», повний Кавалер Орденів Міжнародного Меморіального Фонду імені Карла Фаберже 4. Ольга Лукачева — відома джазова співачка, солістка групи MARU; 5. Владислава Магалецька (экс Рутицька) — член Національної ради реформ, віце- президент SigmaBleyzer і AgroGeneration; 6. Катерина Тейлор – арт-експерт, мистецтвознавець і куратор галерейного простору; 7. Тетяна Соловей — оглядач відділу моди і ювелірних прикрас Vogue Україна
  • за 4 місяці до парфумери Jeroboam розпочинають новий етап розробки аромату.
  • 11 жовтня 2018 у parfum büro (Київ) пройшла презентація «Вона» — першого аромату, створеного для і про українку.

  Дмитрій Слєсарєв, засновник parfum büro: «Спочатку ми йшли по шляху «фізики», тобто опитували, підраховували, механічно брали за основу начебто віками закладені в нас речі. Але потрібно було більше…І тоді ми увімкнули «лірику». Запросили сім видатних жінок — друзів parfum büro і спробували пірнути у глибини української суті. І в нас вийшло…»

  Франсуа Ена, криейтор Jeroboam «Це було складно. Ви, українці, а особливо українки, справді трохи божевільні! Вловити цей момент, передати цю різноплановість… Як? Я пам’ятаю, коли приїхав на зустріч з українськими дівчатами до parfum büro. Перед цим ми гуляли по квітучому ботанічному саду і я відчув аромат магнолії. Він наче слабкий, ніжний, але раптово така сила за ним стоїть… Це стало поштовхом. Мені здалось, що саме в цей момент у мене промайнуло розуміння суті українки… В такому настрої ми відправилися спілкуватися з героїнями. І вони кристалізували моє відчуття, дали «ґрунт під ногами». Як я оцінюю результат? В мене є метафора. Якщо ви спитаєте тих, хто був у Парижі про їх враження від Ейфелевої вежі, то отримаєте дуже різні відповіді. Хоча всі вони дивились на один і той самий об’єкт. Але вони дивились під різними кутами, в різному настрої, осінню чи літом, ввечері чи зранку… Так і Вона. Ніхто інший не може дати однозначну характеристику чи описати аромат кількома словами. Це можете зробити лише ви. Особисто. Після нанесення на свою шкіру. Зробіть це!»

  За матеріалами прес-релізу.