• В Анкарі відкрита нова будівля Президентського симфонічного оркестру Туреччини.Вокруг Света. Украина
  Новости партнеров
  Пятница, 4 декабря 2020

  В Анкарі відкрита нова будівля Президентського симфонічного оркестру Туреччини

  Президентський симфонічний оркестр Туреччини - один з найдавніших оркестрів у світі, історія якого налічує близько двох століть.

  3, 4 та 5 грудня відбулися видовищні гала-концерти з нагоди відкриття нової будівлі Президентського симфонічного оркестру Туреччини, одного з найдавніших оркестрів у світі, історія якого налічує близько двох століть. Відкриття цього комплексу вдихне нове життя у розвиток сценічно-мистецького життя Туреччини.

  Президентський симфонічний оркестр, заснований у 1826 році, тепер має нову будівлю в Анкарі. Церемонія відкриття комплексу відбулася 3 грудня за участі  Президента Республіки Туреччина Реджепа Тайїпа Ердогана та Міністра культури і туризму Туреччини Мехмета Нурі Ерсоя.

  Концертом під час церемонії відкриття керував диригент Джеміі Джан Деліорман, у заході брали участь всесвітньо відома сопрано Анджела Георгіу, один з найуспішніших фортепіанних дуетів світу – сестри Гюхер та Сюхер Пекінель, та всесвітньо відома віртуозка гри на фортепіано Іділь Бірет.

  Нова будівля, спроектована архітекторами Семрою та Озджаном Уйгуром, має площу внутрішніх приміщень  62,547 квадратних метрів. Крім Президентського симфонічного оркестру, тут будуь розміщуватися хори, ансамбль танців, ансамбль музики тюркського світу. До складу комплексу входять великий концертний зал на 2023 місця, малий концертний зал на 500 місць, концертний майданчик під відкритим небом на 10000 глядачів та Музей Президентського симфонічного оркестру. 

  Ця будівля є першою в Туреччині, що спроектована спеціально для симфонічного оркестру, вона обіцяє стати одним з найвидатніших концертних залів не лише в Туреччині, але й у світі. Це комплекс буде не лише одним зі столичних музичних центрів, але й мистецьким хабом, у якому проводитимуться культурні конкурси міжнародного масштабу.  

  Це перший комплекс такого масштабу у світі, збудований після відкриття Ельбської філармонії у Гамбурзі у 2017 році. Будівля відрізняється оригінальним дизайном і сучасними архітектурними рішеннями, вона становить собою дві сфери матового скла, між якими розташований скляний трикутник.

  Президентський оркестр э флагманом музичної культури Туреччини і одним з найстаріших подібних колективів у світі. Він був заснований у 1826 році у період правління султана Махмута ІІ під назвою “Мюзіка-і Хюмайун” (“Імперський оркестр”), його першим керівником став відомий композитор і музикант Джузеппе Доніцетті.  

  Оркестр успішно виступав у різних країнах, працював з багатьма всесвітньо-відомими диригентами та співаками. 

  Під час церемонії відкриття вживалися усі заходи по запобіганню поширенню COVID-19 (насамперед правила соціального дистанціювання). Церемонію відвідало багато гостей з Туреччини та інших країн, включаючи митців та журналістів на спеціальне запрошення Міністерства культури і туризму Туреччини.   

  За матеріалами прес-релізу