• 10 километрів вгору: українські журналісти встановлять в Карпатах новий національний рекорд.Вокруг Света. Украина
  Места
  Понедельник, 6 сентября 2021

  10 километрів вгору: українські журналісти встановлять в Карпатах новий національний рекорд

  Лише 24 години буде відмірено учасникам марафону "5Вершин!", аби піднятись автомобілем на рекордну кількість карпатських піків, подолавши шлях понад 10 000 метрів.  

  Учасники «5Вершин» мають намір зробити те, що не робив ще ніхто: піднятись автомобілем на рекордну кількість карпатських піків лише за 24 години, так, щоб загальна висота піків складала 10 000 метрів та навiть бiльше.

  Святкування з нагоди 30-річчя відновлення Незалежності Україною лишились позаду, літо допалює останні спекотні дні, і Україна все більше занурюється у звичайний міжсезонний плин життя. Але команда Depo.ua, яка зовсім нещодавно писала про рекорди та відкриття до урочистої дати, вважає, що наша країна гідна подарунків не лише на свій день народження, а й взагалі у будь-який час. І тому ми вирушаємо у невеличку, але мальовничу експедицію, результатом якої мають стати нові рекорди.

  Задача-мінімум автомарафону – підкорити максимально можливу кількість карпатських вершин за добу. Серед точок, які планується «взяти» – Жандарм (1763 м), Стіг (1704 м), Великий Котел (1771), полонини Крачунеска (1686) та Герешаська (1577), а також гори Догяска (1761) та Трояска (1703). Суманрна висота всіх відвіданих локацій має скласти не менше 10000 метрів.

  Це серйозне випробування як для техніки, так і для людей, адже гірські умови далекі від «курортних» рівнинних, і перевірити себе на міцність доведеться і автомобільному металу, і людським м’язам та увазі. Тим більше, що штурмувати доведеться не одну, не дві і навіть не три вершини, а мінлива висотна погода може додати екстремальності.

  Сходження заплановане на 18 вересня. Марафон організовано сайтом https://www.depo.ua/ – загальноукраїнським інтернет-виданням із мережею регіональних філій – за підтримки Закарпатської обласної держадміністрації. 

  Генеральний партнер Метінвест https://metinvestholding.com/ua та паливний партнер SOCAR https://socar.ua/

  Головним виконавцем і – буквально – кермувальником проекту стане Віталій Новак, журналіст та автор чотирьох автомобільних рекордів України, зокрема підкорення п’яти карпатських перевалів  за добу (проект «Кардіограма Карпат») та заїзд на 10000 км Україною за 7 днів. Допомогати на маршруті буде Дмитро Ковальов – найкращий в Україні фахівець з гірського пересування на позашляховиках та організатор «Клубу позашляхових пригод».