• 9 вау-місцевостей України, які треба відвідати хоча б раз у житті.Вокруг Света. Украина
  Места
  Понедельник, 3 февраля 2020

  9 вау-місцевостей України, які треба відвідати хоча б раз у житті

  Український Стоунхендж, Білокузьминівські скелі, Джарилгач... Цей лістинг підказує напрями майбутніх подорожей, щоб закохатися у батьківщину ще більше.

  Цей лістинг підготовлений для «Вокруг света. Украина» творцями виставки Ukraine WOW, яка підказує українцям напрями майбутніх подорожей, щоб закохатися у батьківщину ще більше.

  Кінбурнська коса, Миколаївська область

  Коса — частина Кінбурнського півострова, розташованого між Чорним морем і Дніпровсько-Бузьким   лиманом —  ще один туристичний рай на мапі України.  З одного боку її омиває солона вода, з іншого — прісна. Завдяки цій особливості на Кінбурнській косі панує специфічний мікроклімат. Там можна побачити те, що ви не побачите більше ніде. Наприклад, низку солоних озер з цілющою білою глиною, близько 240 видів птахів (білохвості орлани і рожеві пелікани — це окреме «вау») та Покровське орхідне поле: найбільше в Європі поле орхідей, де на одному квадратному метрі росте до півсотні квітів.

  Джарилгач, Херсонська область

  Джарилгач встановив кілька рекордів: це найбільший ненаселений острів Європи і найбільший за площею (62 км 2 ) острів України та Чорного моря. В 2009 році на території острова створили Джарилгацький національний природний парк. У ньому є особливе місце, яке варто побачити навіч. Йдеться про урочище Пиндики. Це скупчення (їх там близько двохсот) невеличких солоних озерець. Дивишся на них — і здається, ніби потрапив на іншу планету.

  Станіславські кручі, Херсонська область

  «Це дійсно в Україні?» — ось типова реакція людини, яка вперше бачить світлини Херсонських гір (см. головне фото, інша назва — Станіславські кручі). Ці глибокі балки, густо вкриті степовою рослинністю, знаходяться на узбережжі Дніпровсько-Бузького лиману неподалік села Станіслав. З їхньої вершини, а це 40 метрів над водою, відкриваються дивовижні краєвиди: з одного боку — на лиман, а з іншого — на степ.

  Ці місця описував ще давньогрецький учений Геродот: Станіславський мис у нього названий мисом Гіполая. А Кузьма Скрябін вважав Херсонські гори одним із «місць щасливих людей» — у 2011 році він зняв тут однойменний відеокліп.

  Урочище «Каскади», Кіровоградська область

  Урочище «Каскади» — це рідкісне місце для рівнинної України, адже тут є природні водоспади. Вік валуна, по якому збігає вода, — 2 мільярди років. Так, саме мільярди: тут на поверхню виходять породи Українського щита, однієї з найдавніших геологічних структур Землі.

  Білокузьминівські скелі, Донецька область

  За якихось 15 кілометрів на схід від Краматорська знаходиться географічна пам’ятка природи достоту поважного віку — 90 мільйонів років. Йдеться про Білокузьминівські скелі, вони ж «стовпи». 

  Попри те, що Білокузьминівські скелі зовсім не скелі (наукова назва природного дива — «скелеподібне оголення верхньої крейди»), це ніяк не применшує їхньої краси. Вони так дивовижно виглядають, що минулого року світлина стовпів отримала першу премію на міжнародному фотоконкурсі Wiki Loves Earth.

  Під охороною держави скелі знаходяться з 1972 року. Площа заповідника складає 0,35 гектара, а висота скель сягає 25 метрів. Окремо від скельного масиву стоїть крейдяна гора Меч, що нагадує руїни середньовічного замку. Інші скелі вважають схожими на пальці або вітрила. Хоча від «стовпів» до центру села Білокузьминівка лише 500 метрів, місця тут переважно безлюдні. Влітку можна зустріти хіба що сільських корів, маленьких змійок та стрижів, що влаштували собі гнізда в нішах та отворах скель. 

  Затоплене селище Бакота, Хмельницька область

  Дивовижні краєвиди Дністровського водосховища в районі Бакоти: з одного боку — на лиман, а з іншого — одне з найбезлюдніших та найбільш мальовничих місць України. Воно нагадує море, з якого виростають величезні, сто метрів заввишки, зелені гори. В 1981 році, під час будівництва в Хмельницькій області Новодністровської ГЕС, селище Бакота було повністю затоплене водами Дністра. Сьогодні на місці Бакоти розташоване водосховище протяжністю 194 км.

  Вилкове, Одеська область

  Єдине в Україні місто на воді. Вилкове знаходиться в Одеській области. Відоме як «українська Венеція», великий центр дунайського старообрядництва, а також ворота біосферного заповідника в дельті Дунаю. Його почали будувати в дельті Дунаю старовіри й козаки-некрасівці у 1746 році. Для того, щоб побудувати житло, вони намивали з мулу та грунту штучні острівці. Так утворилася 46-кілометрова система каналів, що їх місцеві мешканці називають єриками.

  Мавринський майдан, Дніпропетровська область

  Датовану другим тисячоліттям до нашої ери земляну споруду в селі Межиріч Дніпропетровської області називають “українським Стоунхенджем«. Майдан — це система пагорбів заввишки 10 метрів, які з висоти виглядають, наче велетенський павук або краб. Вважається, що ця споруда могла виконувати функції обсерваторії. Як і Стоунхендж. Проте в обох випадках, як кажуть серйозні вчені, це не точно. Але точно, що тут зовсім не ростуть дерева, не літають птахи, а вода між пагорбами ніколи не затримується. 

  Солоні озера України, Херсонська область

  Джарылгач

  Солоні озера можна зустріти в багатьох містах України, але найбільше їх на узбережжях Чорного та Азовського морів. Тут відкривються дивовижні краєвиди: з одного боку — на лиман, а з іншого — одне з найсолоніших у світі Рожеве озеро, розташоване в Херсонській області. Солоність його води сягає 300 г/л. За цим показником Рожеве озеро майже не поступається ізраїльському Мертвому морю, концентрація солі в якому близько 310 г/л.

  Мультимедійна інтерактивна виставка Ukraine WOW:

  Графік роботи: до 29 лютого, вт-нд 11:00-20:00.

  Де: Київський центральний залізничний вокзал, 14 колія, виставковий простір «Будівля багажного відділення з рампою, корпус В».

  Квиток: 50 грн. Для дітей до 12 років, пенсіонерів, учасників бойових дій — безкоштовно за наявності посвідчення.

  Фото: Depositphotos.

  Читайте також:

  5 мест в Украине, пока еще сохранивших первозданную красоту

  10 мест в Украине, которые стоит увидеть этой весной

  Места силы: топ-5 магических мест Украины