• Места
  Пятница, 15 марта 2019

   У музеї пам’яті жертв нацизму біля Вінниці відтворили ставку «Вервольф»

  Громадська організація «Центр візуальних проектів» створила масштабний 3D-макет відомої ставки «Вервольф», яка розташовувалася на Вінничині під час другої світової війни.

  Експонат подарували Історико-меморіальному комплексу пам’яті жертв нацизму, що у селищі Стрижавка. Він буде презентований громадськості 20 березня — у День визволення Вінничини від окупантів.

  Макет розміром 2,5м на 1,2м включає 30 об’єктів та 600 дерев. Відвідувачі зможуть побачити тут казарми, два бункери, будинок Гітлера, готель, будинок для генералів, перукарню з сауною, а також недобудований кінотеатр, басейн та капличку. Споруди відтворені у масштабі 1:250, а ландшафт — 1:500.

  «Головна функція макету — наочно відтворити територію ставки для відвідувачів музею і показати, де та що було розташовано. На створення проекту пішло п’ять місяців, а безпосередньо на виготовлення макету — два з половиною. Наприклад, один бункер друкувався п’ятнадцять годин», — розповідає автор проекту, керівник «Центру візуальних проектів» Дмитро Ветошкін.

  Экспресс-инфо по стране

  Украина – государство в Восточной Европе.

   

  Флаг Герб

   

  Столица – Киев

  Крупнейшие города: Киев, Львов, Харьков, Одесса, Днепр, Запорожье, Кривой Рог, Донецк

  Форма правления – Парламентско-президентская республика

  Территория – 603 549 км2 (44-я в мире)

  Население – 42,6 млн чел. (32-я в мире)

  Официальный язык – украинский

  Религия – православие, католицизм

  ИЧР – 0,747 (81-я в мире)

  ВВП – $131,8 млрд (59-я в мире)

  Валюта – гривна

  Граничит с: Беларусью, Польшей, Словакией, Венгрией, Румынией, Молдовой, Россией

  Головною проблемою та справжнiм викликом при створенні макету стала відсутність технічної документації та будь-яких креслень. Натомість використали знімки з фондів Вінницького краєзнавчого музею, архівні документи, книги-дослідження та довідковий матеріал. Спеціально для проекту музей також замовив топозйомку. Це дозволило виявити залишки фундаменту об’єктів та правильно розташувати їх на макеті.

  «Провівши велику документальну і технічну роботу, ми нарешті отримали схему цього комплексу, наближену до реальності. Тепер можемо наочно показати людям, де і який будинок стояв, куди сідали поштові літаки, скільки було бункерів, тобто як жила і діяла ставка «Вервольф». На поточний рік плануємо відкрити нові туристичні об’єкти та створити доповнену віртуальну реальність. Тобто презентація макета — це початок низки проектів, які ми запланували реалізувати задля розвитку «Вервольфу» як туристичної локації», — коментує завідувач Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму Сергій Гареник.

  Виготовлення iсторичної схеми-макету ставки підтримав підприємець вінницького походження Денис Глінчевський, який розвиває проекти в галузі фінтеху, 3D-моделювання та інноваційних технологій. Загальний кошторис проекту склав майже 60 тисяч гривень.

  Опубліковано на правах реклами.

  Читайте також:

  В Варшаве на месте легендарной тюрьмы создадут музей антифашизма

  В Лас-Вегасе продается самый роскошный частный бункер в Америке

  В оксфордском музее экспонируют каменную бабу из Днепра