Штаб Гітлера часів Другої світової війни відтворили на замовлення обласного краєзнавчого музею. Вервольф в 3D-форматі виконала некомерційна спілка «Центр візуальних проектів» та підтримав місцевий підприємець Денис Глінчевский. Макет став подарунком для Меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму, який розташований у селі Стрижавка. Презентація, де були присутні виконавці роботи, представники ГО та Денис Глінчевский, відбулася 20 березня.
Як виглядав Вервольф під час Другої світової війни. Завдяки макету Вервольфа в 3D-форматі кожен має змогу це дізнатися
Бункер складався з декількох блоків, один з яких розташовувався на поверхні. Підземна частина включала 3 бункери. Найголовніший з них був в розпорядженні фюрера. Розмір приміщення становив 8,5х8,5 м. Розміри загального бункера були десь 7х17 м, офіцерського 8х11 м. Товщина стін сягала рекордних 2-2,5 м, а бетонних перекриттів — 4-4,5 м. Збереглися й відомості про будівельні матеріали. Для будови трьох невеликих бункерів загальною площею 81,5 кв.м. знадобилося майже 10000 куб.м. залізобетону.
На місцевості крім захищених приміщень розташовувалися басейн, телефонна станція, гестапо, їдальня для офіцерського складу, готель, житлові будинки вищих військових чинів. Аби ставка Гітлера у Вінниці була повністю автономною, недалеко від неї облаштували теплиці для вирощування овочів, гідроелектростанцію, смугу для зльоту та посадки літаків, систему подачі води. Всього 80 надземних і кілька підземних споруд. Загальна площа зони, що охороняється, становила 75 га. Тут також висадили близько 800 дерев та уклали 12 тис.кв.м. дерну, щоб замаскувати базу.
Сьогодні від об’єкта майже нічого не залишилось, окрім великих каменюк та металевої арматури. Завдяки моделюванню кожен має змогу дізнатися, де розташовувалися бункери, готель, казарми, будинки вищих військових чинів, перукарня, помешкання Гітлера й навіть казино. Макет ставки Вервольф в 3D-форматі має розмір 2,5м на 1,2м, та охоплює більш ніж 30 різноманітних архітектурних об’єктів та шістсот дерев. Завдяки роботі фахівців з моделювання кожен відвідувач музею зможе особисто побачити як виглядав і функціонував об’єкт під час війни.
За словами керівника Меморіального комплексу, Сергія Гареника, щоб добути схему території, спеціалісти виконали кропітку роботу. Використовувались різні джерела інформації – книги, фотографії, аерографія, зйомка даних на місцевості. Знадобилося 5 місяців, щоб зібрати інформацію та візуалізувати об’єкти. Створення самого макета зайняло майже 3 місяці. Роботу розпочали у вересні минулого року, а вартість проекту склала 56 тисяч гривень. Гроші зібрали завдяки різнім організаціям. Також допоміг підприємець з Вінниці, Денис Глінчевский.
Безжалісний Вервольф. Чому про ставку Вервольф має знати кожний українець
Під час будівництва військові проводили політику відселення місцевих жителів. Деякі з них вбиті солдатами СС, наприклад, єврейські сім’ї що мешкали поряд. Також до праці залучалися військовополонені. За офіційними джерелами їх було приблизно 4 тисячі осіб, та більшість з них загибла через хвороби та важкі умови.
Адреса: Ставка Гитлера «Вервольф» Украина, улица Туристическая, Стрижавка, Винницкая область
Опубліковано на правах реклами.
Читайте також:
В Варшаве на месте легендарной тюрьмы создадут музей антифашизма
В Лас-Вегасе продается самый роскошный частный бункер в Америке
В оксфордском музее экспонируют каменную бабу из Днепра