• Фото: Shutterstock
  Технологии
  Воскресенье, 5 мая 2019

  Сигнал 5G може погіршити якість прогнозів погоди

  Мобільний зв’язок нового покоління 5G блокує сигнал супутників, за допомогою яких прогнозують погоду, і це може бути небезпечно.

  Мережа 5G, яку вже запустили в США, Південній Кореї, Швейцарії і деяких містах Китаю, може  руйнувати чутливі супутникові інструменти, що використовуються для моніторингу змін в атмосфері. Найбільш небезпечний наслідок, до якого може призвести її впровадження, — погіршення здатності метеорологів прогнозувати сильні шторми, що несуть загрозу для життя людей.

  В чому проблема

  Прибори на борту супутників вивчають такі явища як водяна пара, дощ, сніг і хмарність — усі важливі фактори, що впливають на погоду. Проблема полягає в тому, що радіочастоти, які будуть використовувати нові мережі 5G, можуть спотворити результати спостережень супутників.

  Один із прикладів – частота 23,8 гігагерца (ГГц). На цій конкретній довжині хвилі водяна пара випускає слабкий сигнал, який відстежується метеорологічними супутниками. Потім синоптики використовують цю інформацію для виявлення вірогідності шторму. Деякі мобільні мережі 5G можуть передавати сигнал із частотою, близькою до частоти водяного пару. Таким чином вони генерують сигнал, дуже схожий на наявність пару в атмосфері. Синоптики не зможуть помітити різницю, і прогнози стануть неточними.

  Экспресс-инфо по стране

  Соединенные Штаты Америки (США) – государство в Северной Америке.

   

  USA_orthographic.svg

  Флаг Герб

  Столица – Вашингтон

  Крупнейшие города: Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Чикаго, Майами, Хьюстон, Филадельфия, Бостон, Финикс, Сан-Диего, Даллас

  Форма правления – Президентская республика

  Территория – 9 519 431 км2 (4-я в мире)

  Население – 321,26 млн чел. (3-я в мире)

  Официальный язык – американский английский

  Религия – протестантизм, католицизм

  ИЧР – 0,915 (8-я в мире)

  ВВП – $17,419 трлн (1-я в мире)

  Валюта – доллар США

  Граничат с: Канадой, Мексикой

  Федеральна комісія зв’язку в США і аналогічні агенції в інших країнах уже почали проводити аукціони з продажу частот, близьких до 23,8 ГГц, майбутнім 5G провайдерам. Частоти 36–37 ГГц використовуються для вивчення дощу та снігу; 50 ГГц — для вимірювання температури повітря, а 86-92 ГГц – для аналізу хмарності. Усі вони містять ділянки хвильового діапазону, який також пропонуватимуть на торгах для провайдерів у США.

  Поки що невідомо, чи будуть інші країни продавати ці частоти для 5G мережі найближчим часом. Наприкінці року питання буде обговорюватися на всесвітній конференції в Єгипті, тому синоптики обіцяють лобіювати свої інтереси в багатьох країнах, щоб зберегти свою здатність давати точні прогнози.

  Як повідомляв порта «Вокруг света. Украина», 4G допоможе скоротити витрати палива літаком та час перельоту.

  За матеріалами The Guardian

  Читайте також:

  В Норвегии открылся первый в мире 5G-кинотеатр

  Туристов в Украине будут отслеживать при помощи мобильных операторов