Понедельник, 12 декабря 2016
Що ми знаємо про своє місто, про свою країну? Де найтепліше приймають і найсмачніше годують? Скільки у нас заповідників, курортів та об’єктів ЮНЕСКО? А головне, де вони розташовані і як туди дістатися?
Подорожі Україною стають дедалі популярнішими: українці готові досліджувати свою батьківщину, попри очевидні побутові незручності. Так, у нас не все гаразд з дорогами, так, сервіс подекуди кульгає на обидві ноги, але гостинність людей і розмаїття цікавих місць усе це компенсують.
Команда «Google Україна» не приховує, що «Цифрове перетворення» стало для них справжнім викликом і що робота була, хоч і захопливою, але доволі важкою. З одного боку, в таких областях, як Одеська і Львівська, де туристична сфера добре розвинена, нелегко було переконати місцеву владу в необхідності модернізації процесу. З іншого, довелося докласти чимало зусиль, аби знайти по-справжньому цікаві місця, скажімо, у Кіровоградській області. Попри це, кінцева мета – підвищення туристичної та інвестиційної привабливості країни – не давала нікому працювати впівсили.
Загалом у проекті взяло участь сім областей України: Одеська, Миколаївська, Херсонська, Кіровоградська, Івано-Франківська, Львівська та Рівненська. І щоразу до процесу, окрім підприємців, волонтерів і просто небайдужих громадян, долучалися співробітники обласних адміністрацій та рад.
До Львова і Рівного за духом маленької Європи
Першими інноваційні зміни випробували Львів і Рівненщина. Завдяки проекту цифрового перетворення на Google Картах з’явилося більше 2000 нових об’єктів, які стануть у пригоді і місцевим жителям, і туристам.
«Ми розуміємо, що зараз у нас є дуже хороший сервіс, який може допомогти надати інформацію про Львів, – сказав директор «Google Україна» Дмитро Шоломко. – Туристи будуть мати більший вибір і більше інформації про місто».
Одним із результатів такої співпраці стало створення 360-градусних панорам цікавих місць. Їхнє завдання – допомогти як українцям, так і іноземцям відкрити для себе нові куточки України і спланувати маршрут подорожі. Наприклад, у Рівненській області можна здійснити віртуальну мандрівку найстарішим вищим навчальним закладом України – Острозькою Академією, пройтися залами Рівненського обласного краєзнавчого музею та побувати в одному з найромантичніших місць – Тунелі кохання в Клевані.
У Львові вперше стало можливим віртуально прогулятися мальовничими парками міста (Стрийським, Шевченківським гаєм, парком ім. Івана Франка), відвідати Латинський кафедральний собор, Бернардинський костел св. Андрія, собор св. Юра, а також побувати на одному з найстаріших в Україні цвинтарів – Личаківському, який водночас є історико-меморіальним музеєм-заповідником.
На Одещину за морем, сонцем і гумором
Ще одним надзвичайно популярним серед туристів регіоном є Одещина. До її цифрового перетворення команда Google підійшла дуже відповідально, але з характерним почуттям гумору. Одеські двори з випраною білизною, коти, шум хвиль, Дюк – усе є. Але також з’явилося два сайти – «Мандруй Одещиною» (Discover Odesa) і «День в Одесі» (Day in Odesa), які поповнять ваші знання про область новими фактами.
«Мандруй Одещиною» – це ілюстрована карта визначних місць Одеської області, таких як Аккерманська фортеця, Санжейський маяк, Вилкове, які супроводжуються фотосферами, 3D-турами та відео. А «День в Одесі» – це ексклюзивно розроблений 3D-квест визначними пам’ятками Одеси. Відвідувач може подивитися на місто з висоти пташиного польоту, а потім обрати напрямок або точку на карті та розглянути сферичні панорами окремих вулиць. Такого раніше ніхто не робив, тому не дивно, що й результати були приголомшливі: за перші два місяці сайти відвідало понад 100 000 користувачів із 96 країн світу.
На Миколаївщину за екстримом
Миколаївщина виявилася багатою на різноманті види дозвілля. Від рибальства до стрибків з парашутом, від рафтингу до скелелазіння, від треккінгу до віндсерфінгу – вибрати є з чого. А сплав Південним Бугом біля селища Мигія взагалі вважається найкращим в Україні.
Аби детальніше розповісти українцям і туристам з інших країн про потенціал Миколаївської області, в рамках проекту було створено сайт «Мандруй Миколаївщиною», де можна знайти інформацію про найкращі місця для активного відпочинку на воді, на землі і навіть у повітрі.
На окрему увагу заслуговують природні парки та заповідні зони області, які займають площу понад 5,5 тис. га. Ландшафтний парк «Кінбурнська коса» варто відвідати заради рідкісних видів рослин і тварин, які не трапляються більш ніде у світі, «Гранітно-степове Побужжя» – аби побачити залишки гір, які колись простягалися на 1000 км і перетинали територію нинішньої України, а «Ольвію» – заради фестивалю грецької культури.
Фото, відео та 3D-тури маловідомих місць і пам’яток області шукайте на сайті «Приховані скарби Миколаївщини».
На Херсонщину за єднанням з природою
Для багатої на природні заповідники Херсонщини команда «Google Україна» розробила сайт «Мандруй Херсонщиною». Тут можна побачити фотосфери та фототури такими визначними місцями, як Асканія Нова, Олешківські піски, Острів Джарилгач, Національний парк та озеро Сиваш, а також Острів Білогрудів. Мало хто знає, але саме в Асканії-Нова вперше в світі ще на початку ХХ ст. почалися досліди зі штучного запліднення тварин. І тепер у кожному зоопарку України і країн пострадянського простору живуть копитні та птахи асканійського походження.
Дмитро Шоломко, директор «Google Україна»: «Херсонська область має великий туристичний потенціал і, що важливо, викликає неабияку зацікавленість як з боку українського суспільства, так і з боку іноземців. Ми своєю чергою із задоволенням пропонуємо найсучасніші технології, віртуальні інструменти і наші експертні знання, які допоможуть дати додатковий поштовх регіону і показати його красу всьому світу».
На Івано-Франківщину за автентичною культурою
Івано-Франківщина вразила дивовижною природою, автентичними звичаями та стародавніми пам’ятками. Усе найцікавіше учасники проекту зібрали на сайті «Мандруй Івано-Франківщиною». Тут, зокрема, можна здійснити 3D-тури такими місцями, як Манявський Скит, древнє місто Галич, Ратуша Івано-Франківська та обсерваторія Піп-Іван. Напередодні Великодня неодмінно зазирніть у єдиний у світі Музей писанкового розпису у Коломиї, де зберігається понад 6000 писанок з усієї України. А також відвідайте дерев’яні церкви у Рогатині та Нижньому Вербіжі, що є частиною культурної спадщини ЮНЕСКО.
Оглянути всі цікавинки поблизу місця вашого розташування та самостійно спланувати маршрут подорожі можна завдяки сервісу «Сплануй поїздку».
На Кіровоградщину за незабутніми враженнями
Як зізнаються самі учасники проекту, Кропивницький став для них справжнім викликом. Цей регіон у центральній Україні ніколи не був популярним серед мандрівників, а дарма. Адже ні за туристичною, ні за інвестиційною привабливістю він не поступається іншим областям.
У цьому, зокрема, можна переконатися на сайті «Мандруй Кіровоградщиною», де чимало цікавої та корисної інформації. Наприклад, про унікальний Музей ракетних військ стратегічного призначення, музей-заповідник І. К. Карпенка-Карого «Хутір Надія» та дендропарк «Веселі Боковеньки».
Досліджуйте рідну країну, відкривайте нові місця і розповідайте про них усьому світові. Хай кожна подорож буде яскравою і незабутньою!
Читайте также:
5 лучших достопримечательностей Житомирской области
5 лучших достопримечательностей Волынской области
5 лучших достопримечательностей Харьковской области
5 лучших достопримечательностей Черниговской области