• Цикорій: в чому користь та шкода для організму людини?.Вокруг Света. Украина
  Вокруг Cвета
  Понедельник, 23 марта 2020

  Цикорій: в чому користь та шкода для організму людини?

  Цикорій відомий як підбадьорливий напій, який завдяки відсутності кофеїну може допомогти тим, кому за станом здоров’я кава протипоказана.

  Також  він використовується з лікувальною метою та як профілактичний засіб багатьох захворювань.

  Види цикорію

  Цикорій звичайний – це багаторічна дика рослина зі світло-синіми квітами, яка росте майже по всій Україні. Для виготовлення розчинних напоїв та приправ використовують переважно обсмажений та подрібнений  корінь рослини. Існує також салатний цикорій  – окультурений дворічний підвид, листя якого застосовують для виготовлення салатів  та  гарнірів.

  Користь для жінок

  Не існує якихось специфічних властивостей цикорію виключно для жінок, але їх напевно зацікавить здібності рослини сприяти схудненню.  По-перше, цикорій знижує цукор і шкідливий холестерин в організмі, що нормалізує обмін речовині та знижує вагу. По-друге,  він регулює роботу травної системи і сприяє більш швидкому насиченню.  По-третє, цикорій має низьку калорійність – 21 Ккал на 100 г продукту.  Важливо, що напій можна вживати вагітним і жінкам, які годують малюків.

  Користь для чоловіків

  Для чоловіків цикорій може бути корисний, тому що здатен допомогти при захворюваннях серця, гіпертонії,  безсонні, нервовому збудженні, і водночас сприяє розумовій активності .  Це здорова альтернатива каві продовж напруженого робочого дня.

  Користь для дітей

  Систематичне вживання цикорію  зміцнює імунітет,  покращує травлення, а також добре впливає на мікрофлору кишечника. Окрім того, напій сприяє  засвоєнню кальцію, що важливо в період зростання кісток.

  Властивості та вітаміни

  У корені рослини міститься безліч корисних речовин. Йдеться передусім про інулін,  завдяки якому цикорій добро впливає на обмін речовин і травну систему. Також він багатий на вітаміни групи В (користь для нервової системи), дубильні речовини (антисептичні властивості), каротин, органічні кислоти і багато мікроелементів.

  Протипоказання

  З обережністю треба вживати цикорій, якщо є алергія, гіпотонія, варикозне розширення вен, геморой або жовчнокам’яна хвороба. Вагітність також потребує додаткової поради з лікарем.