Протягом дня українські науковці, інтелектуали, освітяни популярно розкажуть найважливіше про Нобелівку-2019 у форматі FAQ: кому, за що і, головне, «щоби що»?

Відвідувачі Nobilitet почують шість лекцій від кращих спікерів, які фахово розуміються на відкриттях і досягненнях у різних галузях, а саме:
Украина – государство в Восточной Европе.

Флаг |
 |
Герб |
 |
Столица – Киев
Крупнейшие города: Киев, Львов, Харьков, Одесса, Днепр, Запорожье, Кривой Рог, Донецк
Форма правления – Парламентско-президентская республика
Территория – 603 549 км2 (44-я в мире)
Население – 42,6 млн чел. (32-я в мире)
Официальный язык – украинский
Религия – православие, католицизм
ИЧР – 0,747 (81-я в мире)
ВВП – $131,8 млрд (59-я в мире)
Валюта – гривна
Граничит с: Беларусью, Польшей, Словакией, Венгрией, Румынией, Молдовой, Россией
- ФІЗИКА – АНДРІЙ ФІЛАТОВ, інженер-метролог, популяризатор науки і співорганізатор Mars Society Ukraine, розкаже про таємниці космосу та мандри до зоряних світів. Чи стануть колись далекі екзопланети нашою другою домівкою?
- МЕДИЦИНА та ФІЗІОЛОГІЯ – ТЕТЯНА ДРЕВИЦЬКА, генетик, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту фізіології ім. О. Богомольця та автор однієї книги з цьогорічним нобелівським лауреатом, доповість, як і чому наш організм реагує на нестачу кисню при фізичному навантаженні та в умовах стресу. Дізнаємося, на які гени можна вплинути, аби зробити організм більш витривалим, і яким чином гіпоксія може лікувати.
- ХІМІЯ – ОЛЕГ ФЕЯ, кандидат фізико-математичних наук, науковець із Дрезденського інституту твердого тіла та досліджень матеріалів, розповість, як людство вигадало літій-іонні батареї, що зараз є в кишені у кожного, і як це змінило наше життя. Чи зможе врешті-решт батарея айфону триматися стільки ж, скільки вдавалось нокії 3310?
- ЗАХИСТ МИРУ – ІВАН ЯКОВИНА, відомий журналіст-міжнародник, авторитетний колумніст і популярний радіоведучий, розкаже, що сталося на кордоні між Ефіопією й Еритреєю. Та чи можуть взагалі дві сусідні країни, одна з яких була частиною іншої та поколіннями виборювала свою незалежність, жити в мирі?
- ЛІТЕРАТУРА – БОГДАНА РОМАНЦОВА, відома літературознавиця та критикиня, поміркує, як сталося, що феміністка Токарчук і нерукопотисний у багатьох літературних колах Гандке отримали свої премії одночасно.
- ЕКОНОМІКА – ВОЛОДИМИР ВАХІТОВ, економіст та викладач Київської Школи Економіки, проллє світло на зубожіння — улюблену тему українського соціуму. Як практично позбутися злиднів? Які кроки треба зробити бідним, щоб стати заможними? Що варто зробити нам — українцям?
Місце проведення — UNIT.City, вул. Дорогожицька, 3
До Чорної п’ятниці діють знижки на квитки, але кількість квитків обмежена. Деталі за посиланням.
NOBILITET – це ініціатива, створена з метою популяризації науки. Спочатку проєкт фокусувався на відкриттях, що отримали Нобелівську премію. Однак зараз ініціатива сприяє поширенню широкого спектра знань, що базуються на досягненнях науки, можливостях інтелекту, вірі у прогрес і гуманізмі.
Читайте також:
Нобелевская неделя: кто и за что получил премию в 2019 году
Топ-10 фактов о Нобелевской премии
Шведская школьница номинирована на Нобелевскую премию мира