• Чому не можна купувати підсніжники.Вокруг Света. Украина
  Экология
  Четверг, 5 апреля 2018

  Чому не можна купувати підсніжники

  І що робити з продавцями, які торгують первоцвітами? Поради від спеціалістів Всесвітнього фонду дикої природи.

  Наймасовішим є продаж саме підсніжників. Продавці часто розповідають легенду, що охороні підлягають лише рослини із 5-ти пелюстковими квітами, а з 3-ма – не охороняються. Але це не правда – 5-ти пелюсткових підсніжників просто не існує!

  Іншим міфом, який можна почути від продавців, ніби збір квітів без коріння не шкодить рослині. Це неправда, оскільки саме лишень вегетативне розмноження призводить до поступового виродження рослин.

  Фото: Алина Иносова


  Продавці запевняють, що квіти вирощені на присадибній ділянці, можуть показувати якісь довідки із сільрад та інше. Але це брехня, так як ніхто вирощуванням квітів для продажу на городах не займається. Більш того, для вирощування рослин з Червоної книги України потрібна відповідна ліцензія, яку продавці, звісно, не мають.

  Продаж всіх цих видів рослин є незаконним і карається цілою низкою статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема статтями 88-1 (Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу), 90 (Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України), а також статтями 159 і 160 (порушення правил торгівлі на ринках і торгівля з рук у невстановлених місцях). Крім того, за кожну зірвану квітку має нараховуватися штраф згідно Постанови Кабінету міністрів України від 7 листопада 2012 року №1030. Для однієї квітки підсніжника, наприклад, він становить 49 грн. Тобто, кожен продавець з цілою сумкою підсніжників має заплатити штраф в декілька десятків тисяч гривень.  Що робити, якщо ви зустріли продавців первоцвітів?

  Перш за все, слід викликати міліцію і зателефонувати на гарячу лінію Державної екологічної інспекції та вимагати приїзду екологічного інспектора, так як лише інспектори мають право стягувати штраф за продаж підсніжників (поліція складає протоколи тільки по статтям 159 і 160). 

  Телефон гарячої лінії екоінспекції 044 521 20 38 (один на всю Україну). Проблемою є те, що гаряча лінія інспекції працює тільки в робочі дні і в робочий час.  Пам’ятайте, що продаж первоцвітів – не просто незаконний, а ще і дуже прибутковий бізнес із залученням багатьох людей на різних етапах транспортування рослин. Нібито невинні бабусі, які торгують квітами в переходах і які давлять на жалість словами «А жити мені за які гроші?», є лише останнім етапом ланцюга, на чолі якого стоять зовсім не безневинні представники кримінального та корупційного світу.

  Більше інформації про ранньовесняні квіти, про те, як відрізнити різні їх види, та про міфи, пов’язані з їх торгівлею, ви зможете знайти на тематичному сайті «Збережи весну».

  Автор тексту — Андрій Плига, координатор волонтерів WWF.

  Як повідомляв портал «Вокруг света. Украина»,  навесні 2017 року унікальна Долина нарцисів на Закарпатті вигоріла в результаті спалювання сухостою місцевіми мешканцями.

  Усі фото надані WWF в Україні.

  Читайте також:

  Лучшие идеи цветочных эко-туров в Украине и мире

  В Швейцарии пересадили 80-летний клен, мешавший трамваю

  5 уголков Украины, наиболее прекрасных весной