• Святий Миколай: захисник нужденних і покровитель дітей.Вокруг Света. Украина
    фото: uamodna.com
    Люди
    Пятница, 16 декабря 2016

    Святий Миколай: захисник нужденних і покровитель дітей

    Незважаючи на те, що святий Миколай був греком, його вшановують і православні, і католики, і навіть мусульмани та язичники.

    Миколай Чудотворець народився в 280 році в місті Патарі в Малій Азії. Уже змалку хлопець проявляв співчуття до чужого горя. Аби допомогти нужденним і сиротам, та при цьому не принизити їх милостинею, він по ночах розносив їжу та одяг, залишаючи їх на порозі убогих осель.

    Вирісши, Миколай вирішив присвятити своє життя службі Господові. Після смерті батьків продав усе добро, роздав бідним, а сам вирушив прочанином у Палестину. Повернувшись, став священиком у місті Міри, а згодом – єпископом. Під час гонінь християнської віри його кинули до в’язниці, а за правління Костянтина Великого звільнили. У похилому віці отець Миколай прийняв чернецтво.

    Ще за життя отця Миколая вважали святим. Він не раз щирою молитвою допомагав рибалкам вижити під час шторму, зцілював калік, рятував приречених на страту.

    Найімовірніше, традицію святкування Дня св. Миколая запровадили німці. Візантійська принцеса Феофано, дружина короля Німеччини Оттона ІІ Рудого, розповіла місцевим жителям про святого, і вже в ХІ ст. вся Європа знала про його добрі справи. На Русі свято почали відзначати в 1088–1089 роках завдяки князю Всеволоду Ярославовичу. А княгиня Ольга на честь Миколая побудувала один із перших християнських храмів у Київській Русі (над могилою Аскольда в Києві).

    Дитячим святом в Україні день Миколая став у ХІХ ст., коли на Галичині почало розвиватися шкільництво. Витоки цієї традиції також сягають середньовічної Німеччини. Там напередодні Різдва батьки дарували дітям одяг, шкільне приладдя, іграшки та солодощі, а з часом почали робити це таємно, аби діти вірили в чудеса святого. Відтоді вважається, що раз на рік святий спускається на землю, щоб прийти до діток і принести їм дарунки за хороше навчання, чемну поведінку, повагу до батьків та старших людей. Якщо ж дитина була неслухняною чи погано вчилася, то замість святого Миколая до неї прийде чортеня Антипко і залишить під подушкою пучок вербових різок.

    За матеріалами «Спадщини України» і UA Modna.

    Читайте также:

    У православных христиан начался Рождественский пост

    Лапландия готовится к приему гостей на Рождество

    Лучший новогодний подарок

    CNN назвали шубу самым экзотическим новогодним блюдом