• У Китаї зафіксували смерть від хантавірусу.Вокруг Света. Украина
  Люди
  Среда, 25 марта 2020

  У Китаї зафіксували смерть від хантавірусу

  На тлі пандемії коронавірусу ця новина підняла нову хвилю паніки. Що це за вірус і чи є небезпека пандемії?

  Що сталося?

  Житель провінції Юньнань помер прямо в автобусі, що прямував в провінцію Шаньдун. Загиблого перевірили на коронавірус, але виявилось, що він хворів на хантавірус. Зараз інших пасажирів автобуса перевіряють на наявність інфекції. Їх було 32.

  Що це за вірус?

  Хантавірус — це рід вірусів, здатний вражати людей і тварин. У людини він викликає геморагічну лихоманку з нирковим синдромом і легеневий синдром. Носії вірусу — окремі види гризунів, які живуть в Китаї, Кореї, США, Латинській Америці і на Далекому Сході Росії.

  Це новий вірус?

  Хантавірус вивчають з 1950-х років, коли він викликав спалах захворювання, відомого як «Корейська геморагічна лихоманка». Це сталося під час Корейської війни 1950-1953 років. Рівень медицини в той час не дозволяв визначити причину захворювання, тому вірус залишився невідомим аж до 1976 року.

  Де поширений вірус?

  Переважно в Китаї, хоча іноді випадки зараження фіксувалися і за межами країни. Наприклад, в 1993 році спалах захворювання стався в американському штаті Колорадо, померли кілька індіанців племені Навахо. У 2012 році в США спалах зафіксували в національному парку Йосеміті (тоді захворіли 10 туристів). Також зараження кілька років тому фіксували в Чилі та Аргентині. В Європі за кілька десятиліть встановлені поодинокі випадки зараження хантавірусом.

  Як можна захворіти?

  Поширюється вірус в основному гризунами — через продукти їх життєдіяльності. Передатися людині він може через дихальні шляхи, очі або рот, а також через укус гризуна. Хвороба може початися через 1-5 тижнів після зараження. Вчені повідомляють, що миші можуть заразити хантавірус котів чи собак, однак чи передають вони вірус далі людям, точно не встановлено. Відомо, що хантавіруси в дуже рідкісних випадках передаються від однієї людини іншій, наприклад, від дотику або поцілунку. В цьому і є головна відмінність хантавірусу від пандемії Covid-19.

  Які головні симптоми хантавірусу?

  Заражений хантавірусом відчуває втому, лихоманку, м’язові болі, кашель і задишку. Через кілька днів стан людини може погіршитися, виникнуть проблеми з диханням, що може викликати смерть. Летальні випадки вкрай рідкісні. І хоча у деяких пацієнтів одужання після хвороби становить кілька тижнів, пацієнти повністю видужують без тривалих ускладнень.

  Чи існують групи ризику?

  Будь-яка людина ризикує захворіти в разі контакту з гризунами-переносниками хантавірусу. Але найчастіше заражаються люди, які живуть на фермах або в сільській місцевості.

  Чи може хантавірус спровокувати нову пандемію?

  Випадки передачі хантавірусу від людини людині поодинокі. Крім того, від хантавірусу існує вакцина, тому ймовірність виникнення епідемії вкрай мала.

  Загрузить еще