• Фото: Shutterstock
  Люди
  Четверг, 23 ноября 2017

  Вірність, дружба та свобода: чим живе українська молодь

  Від родинних зв'язків і дозвілля до зовнішньої політики – нове соціолоічне опитування виявило, чим живуть і цікавляться молоді українці.

  Опитування української молоді – «Українське покоління Z: цінності та орієнтири» провели центр «Нова Європа» та Фонд ім. Фрідріха Еберта спільно з соціологічною компанією GfK Ukraine. 

  Поколінням Z зазвичай називають людей, які народилися після 1995 року, а тому в опитуванні брали участь українці віком від 14 до 29 років (загалом 2000 респондентів). Окрім цього, було проведено чотири фокус-групи у Львові, Одесі, Харкові та Чернігові.

  Понад 60% молодих українців сказали, що пишаються своїм громадянством, кожен п’ятий опитуваний зізнався, що не читає книжок, а 46% респондентів вважають, що найкращим віком для вступу в шлюб є 25 років.

  Экспресс-инфо по стране

  Украина – государство в Восточной Европе.

   

  Флаг Герб

   

  Столица – Киев

  Крупнейшие города: Киев, Львов, Харьков, Одесса, Днепр, Запорожье, Кривой Рог, Донецк

  Форма правления – Парламентско-президентская республика

  Территория – 603 549 км2 (44-я в мире)

  Население – 42,6 млн чел. (32-я в мире)

  Официальный язык – украинский

  Религия – православие, католицизм

  ИЧР – 0,747 (81-я в мире)

  ВВП – $131,8 млрд (59-я в мире)

  Валюта – гривна

  Граничит с: Беларусью, Польшей, Словакией, Венгрией, Румынией, Молдовой, Россией

  «Результати цього опитування, що дають можливість вписати погляди та оцінки молоді у загальноєвропейський контекст, інколи досить суперечливі, зовсім не чорно-білі, назвемо це сірою зоною», – говорить Марсель Рьотіг, директор регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

  Згідно з опитуванням, найважливішими цінностями українська молодь вважає вірність, дружбу та свобода. Крім того, респонденти відзначили, що для них важливо бути політично та громадсько активними. А 24% опитаних охоче беруть участь в громадських ініціативах.

  Окрема частина опитування була присвячена фінансовим статкам, і більше половини опитаних (53%) відповіли, що мають достатньо коштів на їжу, одяг і взуття, та водночас не можуть дозволити собі дорожчих речей, ніж холодильник чи телевізор.

  Щодо питань еміграції, то 76% опитаних зізналися, що ніколи не були закордоном. Найчастіше подорожує молодь з Києва та Західної України. Зазначимо, що кожен п’ятий з опитаних молодих українців розглядає можливість переїзду закордон. Найпопулярнішими напрямками для еміграції є Німеччина та США. Жити в цих країнах бажає 18% і 15% респондентів відповідно.

  Найбільше українську молодь непокоять такі речі, як корупція та війна (37% та 36% відповідно). При чому ці страхи домінують у всіх опитаних, незалежно  від регіону проживання. Стурбованими безробіттям є 32% респондентів, найбільше його побоюються в Києві (39%) та в Східній частині України (39%).

  «Українське покоління Z – досить розгублене, але все ж не загублене. Просто маємо більш відповідально не лише вивчати, але й враховувати ті тривожні тенденції, які спостерігаються в настроях та орієнтирах молодих людей в Україні», – зауважила директорка ЦНЄ Альона Гетьманчук.

  По материалам портала «Хмарочос»

  Читайте также:

  Что скандинавы думают об Украине

  Украинский легкоатлет выиграл ультрамарафон в Нью-Йорке

  «Спитый чай»: китайская молодежь отказывается бороться за социализм и уходит в депрессию

   

   

 • gismeteo