• Чернівці – від серця до серця
  Чернівці – від серця до серця

  Чернівці – від серця до серця

  Квітка Буковини
  Четверг, 11 мая 2017

  Серце Буковини — Чернівці. Це місто довгий час було центром злиття культур, мов, архітектурних стилів. Саме у габсбурзький період своєї насиченої подіями  історії Чернівці перейняли образ європейського міста з характерною для Австро-Угорщини забудовою, особливостями буття та культурною спадщиною.

  1 день

   Зустріч групи на залізничному вокзалі або за місцем домовленості. Запрошуємо  на екскурсію по чарівному «Маленькому Парижу» — Чернівцям. «Чернівці — це місто, де недільний день починався з Шуберта, а закінчувався дуеллю. Це місто — на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою — було негласною столицею Європи, де співали кращі сопрано, а кучера фіакрів сперечалися про Карла Крауса, де тротуари підмітали букетами троянд і де книгарень було більше, ніж кав’ярень…».

  Рівний та несуєтний пульс міського життя б’ється навкруги п’яти головних площ – Центральної, Соборної, Театральної, Філармонії, Пресвятої Марії. Кожна з них грає свою роль в житті міста та по своєму  заворожує туристів, розкриваючи історію становлення та розвитку міста. Це місто зі знайомими, на перший погляд, вулицями, але несподіваними назвами, з цікавими місцями, що знаходять вас самі, і приємними зустрічами з відкритими людьми. Тут все стається несподівано: Ратуша відкриває свої двері до вежі,  а гра сурмача зігріє у теплих обіймах славнозвісної «Марічки»… 

  А Резиденція Буковинських Митрополитів відкриє вам чисті та виразні лінії: простір, створений Йозефом Главкою, повністю відображає первісну ідею будівлі, яка зараз слугує Університетом. Оздоблювальні роботи інтер’єрів виконані віденськими, чеськими, буковинськими художниками.

  Пропонуємо завітати до справжньої гуральні – «Панської Гуральні». Саме тут на вас чекає невимушена буковинська атмосфера з народними традиціями, смачними стравами, настоянками та наливанками власного виробництва – все це створює цікавий мікс сучасності та духу історії. А відвідування пивниці (тобто дегустаційної зали)  розкриє вам всі секрети приготування настоянок та наливанок. Безперечно, що у кожного туриста є змога власноруч зробити та закоркувати подарункову пляшку. Гарантуємо отримання маси позитивних емоцій та гарного настрою. А відвідування сувенірної крамниці надасть вам відчути смак Буковини, розігрієте душу славними напоями від гуральника «Штефана».

  Вечірня прогулянка містом закохає вас в один одного, неначе з першого  погляду. Ночівля.

  2 день

  Сніданок. Виселення з готелю. Сьогодні на вас чекає знайомство з містом толерантності, адже ще з давніх давен в Чернівцях проживало декілка національностей. Впродовж віків під впливом історичних подій Чернівці сформувалися як багатонаціональне та багатокультурне місто. І сьогодні, як і колись, одна з найголовніших рис міста — толерантність. Різні національності, віросповідання, політичні погляди ніколи не заважали чернівчанам жити у злагоді і взаєморозумінні. Не випадково девіз «Viribus unitis» («Спільними зусиллями») з 1908 р. прикрашає прапор Чернівців.

  На вулицях було чути говір­ку п’ятьма мовами: німецькою, румунською, польською, ідиш та українською. А ще тут жили і робили помітний внесок у розвиток економіки та культури вірмени, чехи, угорці, росіяни. Кожна громада за традицією мала свої національно-культурні доми — ошатні споруди в центрі міста. Кожна релігійна конфесія споруджувала та утри­мувала свої храми. Багаторічне спільне життя у цьому розмаїтті націй, культур і релігій створило в Чернівцях особливу породу європейців — горду спільноту, яка називала себе чернів­чанами. Знайомлячись з національно-культурними домами, туристи отримають уявлення про архітектурну забудову історичного центру міста, оскільки маршрут пролягає через центральну частину міста, включаючи  площі Театральну, Центральну, Турецької криниці та вул. О. Кобилянської. Обід (оплачується самостійно). 

  А далі  рекомендуємо скоротати час за дегустацією ароматної свіжоприготовленої австрійської кави (оплачується факультативно) варто переступити поріг кав’ярні-музею, і ви опиняєтесь у ХІХ сторіччі. У GrandCafe всюди розставлені антикварні речі: колекція гасових ламп, справний касовий апарат, патефон, годинник… на цьому дива не закінчуються!!! Традиційні австрійські десерти змусять забути вас про дієти, та обіцянки «почати сьогодні».

  Або пропонуємо вам провести чудовий майстер-клас «Вишивані Чернівці», де ви за короткий проміжок часу відкриєте для себе всі секрети буковинської вишивки. Саме буковинська вишивка містить в собі таємниці рукоділля (оплачується факультативно від 80 грн в залежності від вибору складності вишивки). 

  Цена: 705-803 грн в зависимости от класса отеля
  Длительность: 2 дня
  Место сбора: по договоренности