• Музей фільму «Тіні забутих предків».Вокруг Света. Украина
    фото: anderver.livejournal.com
    Путешествия

    Музей фільму «Тіні забутих предків»

    У 1964 році Сергій Параджанов екранізував повість Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Фільм досі входить у 20 найкращих у світі, а от про музей знають небагато.

    Музей кінофільму «Тіні забутих предків» розташована в смт Верховина Івано-Франківської області. Він був відкритий у 2000 році в хаті місцевих жителів Петра і Євдокії Сорюків, адже саме тут під час зйомок жив Параджанов.

    Сергій Параджанов – людина стійких переконань і поборник правди, тому й під час роботи він прагнув максимально глибоко вивчати тему. Аби відтворити побут і традиції гуцул, режисер не вдався до штудіювання фольклорних записів, а оселився у звичайній хаті в Івано-Франківській області.

    «Параджанов зізнався, що хотів би пожити в атмосфері справжньої гуцульської хати, відчути на собі той побут, їсти ті ж страви, – розповідає екскурсовод музею Галина Мокан. – І Сорюки запропонували йому свою світлицю – кімнату, якою гуцули користуються тільки по великих святах, а сам господар з господинею жили у меншій кімнаті з великою піччю. Другого ж дня Параджанов переніс до Сорюків усі свої речі».

    фото: museum.if.ua

    фото: museum.if.ua

    фото: museum.if.ua

    фото: museum.if.ua

    Крім того, режисер вирішив залучити до зйомок картини місцевих жителів. «Жінки сапали буряки на полі за 18 копійок на день, – продовжує пані Галина. – А тут їх запросили зніматися у фільмі, ще й за винагороду – десять рублів у день». 

    Загалом у зйомках фільму взяли участь близко 60 місцевих жителів, які в кадрі танцювали і співали народних пісень, які Параджанов дуже любив.

    фото: vgolos.com.ua

    фото: vgolos.com.ua

    Також у Верховині гостювали оператор картини Юрій Іллєнко, художник Георгій Якутович, виконавці головних ролей Іван Миколайчук і Лариса Кадочникова.

    фото: okraina.com.ua

    фото: okraina.com.ua

    Хата була збудована ще в 1930 році, але дуже добре збереглася. Серед експонатів музею – речі зі зйомок, фотографії, рисунки Параджанова, традиційний гуцульський одяг, посуд та ікони. Відвідати його можна у вихідні дні з 9:00 до 18:00.

     

    Читайте также:

    Украинские казацкие песни признаны культурным наследием ЮНЕСКО

    15 интересных фактов об Украине

    Блог Катерины Борисенко «Замочная аналитика: ТОП-11 замков Украины»

    77-летняя украинка катается на роликах и покоряет горы