• Найкращі напрямки для подорожей-2020 за версією National Geographic: Гебеклі Тепе.Вокруг Света. Украина
  Фото: Shutterstock
  Места
  Вторник, 28 января 2020

  Найкращі напрямки для подорожей-2020 за версією National Geographic: Гебеклі Тепе

  Храмовий комплекс Гебеклі Тепе у Туреччині потрапив у список із 25-и обов’язкових для відвідування напрямків та місць на 2020 рік за версією National Geographic.

  Щорічний список найкращих подорожей та список із 25-и обов’язкових для відвідування напрямків та місць на 2020 рік від National Geographic переслідує цілі сталого туризму, які включають підтримку культурної активності, користі для громади, географічного та тематичного розмаїття, доступності та цінності. Список складається з чотирьох загальних категорій: культура, місто, природа та пригоди.

  Храмовий комплекс Гебеклі-Тепе в Туреччині було обрано в категорії «Культура».

  Гебеклі-Тепе у Туреччині

  Мотиви відправитись у подорож зараз: відчуйте зміни вашої парадигми у найстарішому в світі храмовому комплексі.

  Що потрібно знати: побудовані близько 11 600 років тому, монументальні вапнякові стовпи в Гебеклі-Тепе були приховані у землі протягом тисячоліть. Розкопки мегалітів почалися лише в середині 1990-х років. Археологічна пам’ятка розташована у південно-східній Туреччині, на північній межі історичного регіону Родючого півмісяця, який плекав ранні цивілізації.

  Під час розкопок було виявлено кола та прямокутники з масивних каменів, прикрашених барельєфами кабанів, лисиць та газелей. Вони становлять собою найдавніший у світі відомий храмовий комплекс. Надзвичайні відкриття, зроблені тут, змусили переглянути історію того, яким був початок перших цивілізацій. Всупереч давній думці, що найдавніші постійні поселення у світі розвивалися завдяки сільському господарству, Гебеклі-Тепе дозволяє припустити, що поштовхом було бажання створити місце поклоніння.

  «Дослідники вважають, що його побудували мисливці-збирачі як регіональний пункт зустрічі, і що сільське господарство зародилося з потреби годувати великі маси людей, які брали участь у масштабних будівельних роботах», – підкреслює Кемаль Гьозегір, помічник редактора Nat Geo Travel Turkey.

  Найкращий період для відвідування: березень-травень

  Порада: перш ніж відвідати Гебеклі-Тепе, завітайте до музею Археології та мозаїки в м. Шанлиурфа, щоб побачити копії храму та артефактів із цього місця.

  Крім храмового комплексу Гебеклі-Тепе, до списку National Geographic на 2020 рік в номінацію «Культура» увійшли такі визначні місця, як Астурія в Іспанії, Абу Сімбел у Єгипті, Гуйджоу в Китаї, Майя в Гватемалі, провінція Мендоза в Аргентині. З повним списком можна ознайомитися в National Geographic.

  Читайте також:

  В Турции обнаружена «точка отсчета цивилизации» — древнейший храм в истории

  Древняя земля Анатолии