• Що таке лохина?.Вокруг Света. Украина
  Фото: Shutterstock
  Вопрос-ответ
  Вторник, 24 марта 2020

  Що таке лохина?

  Лохина схожа на свою найближчу родичку - чорницю. Через зовнішній вигляд ці ягоди часто плутають, хоча між ними є багато відмінностей.

  Ягода лохина росте у всіх регіонах Північної півкулі з помірним і холодним кліматом, в тундрі, лісах і на болотах. Лохина більш холодостійка, ніж її найближчі родичі брусниця і чорниця, не страждає від весняних заморозків, здатна рости на дуже бідних і дуже кислих грунтах. Через зовнішній вигляд цю ягоду часто плутають з чорницею.

  Лохина та чорниця

  Інша назва лохини — американська чорниця. Лохину та чорницю навіть називають ягодами-близнюками. Їх використовуют для приготування джемів, варення, додають до різноманітних десертів. Проте, нехай зовні ці ягоди справді дуже схожі, вони належать до різних видів. Та і смакують зовсім по-різному.

  Лохина — популярний сорт для комерційної культивації, а от чорниця росте переважно в дикій природі. Діаметр ягоди лохини може становити від 3 до 13 міліметрів, чорниці — від 3 до 10. Здається, що різниця невелика, однак у магазині зазвичай продають лише велику лохину — такі ягоди легко відрізнити від чорниці.

  Чорниця (зліва) і лохина (справа)

  Фото: yaznal.ru

  М’якіть лохини має світле забарвлення — від білого до жовтого, — а також містить невеличкі коричневі зернятка. Чорниця звичайна має не тільки темнішу шкірку, а й фіолетовий колір м’якоті. Якщо придавити ягоду чорниці, її сік пофарбує руки. Такого не відбується, якщо пошкодити лохину. Остання загалом твердіша, ніж чорниця. Тому її значно зручніше транспортувати.

  На смак чорниця більш насичена і терпка, ніж лохина. Ягоди лохини більш соковиті, солодкаві, з невираженою кислинкою.

  Іще одна різниця між ягодами — це ціна. Лохина коштує дорожче, ніж чорниця.

  Вітаміни та користь для здоров’я

  У лохині присутні вітаміни А, С, Е, В (у високій концентрації), К і РР. Крім того, ягоди багаті антиоксидантами, амінокислотами, флавоноїдами, клітковиною, а також мікроелементами: магнієм, кальцієм, калієм, фосфором, натрієм, залізом.

  В ягодах лохини містяться також лимонна, яблучна та щавлева кислоти, пектини, залізо, кобальт і марганець. Вітаміну С в лохині у 5-8 разів більше, ніж в чорниці.

  100 грамів ягід лохини в середньому містять 35 ккал.

  Користь лохини для здоров’я — значна. Вживаючи ягоду, можна укріпити імунну систему, покращити зір, знизити рівень холестирину у крові, нормалізувати обмін речовин і роботу органів травлення.

  Лохину застосовують як вітамінний засіб. А пектинові речовини, які в містяться в ягодах, можуть виводити з організму токсини і важкі елементи (кобальт, стронцій, олово).

  Лохина в дієтології і кулінарії

  Якщо ви намагаєтеся схуднути, лохину можна без побоювань включати до свого раціону. Ці ягоди практично не містять цукрів, тому їх можна вживати також людям із діабетом.

  Ягоду додають до десертів (мусів, фруктових желе), молочних коктейлів та смузі, компотів, морсів, соусів або використовують як прикрасу. Також лохина чудово поєднується з кашами, мюслями і гранолою. Можна начинити нею вареники, млинці чи пигори. А можна просто їсти лохину з йогуртом.

  Лохина в косметології

  У косметичних засобах доволі часто використовують екстракти ягід лохини або (рідше) її насіння. Вважається, що лохина діє як антиоксидант, певною мірою захищаючи шкіру від старіння. Також лохині приписують здатність частково нейтралізувати негативний вплив ультрафіолетового випромінювання.

  Як зберігати лохину

  Свіжі ягоди лохини можна зберігати в холодильнику упродовж двох тижнів. Можна і заморозити їх, а тоді смакувати до наступного сезону. Можна також сушити ягоди, але в такому разі вони втратять багато корисних властивостей. Краще їсти лохину свіжою або замороженою.

  Читайте також:

  Що таке кумкват?

  Що таке каперси?

  Где растет голубика?