• Змушує замислитися: 4 книги про екологію українською.Вокруг Света. Украина
  Фото: Shutterstock
  Экология
  Понедельник, 21 октября 2019

  Змушує замислитися: 4 книги про екологію українською

  Як розібратись, що до чого у сучасних екологічних проблемах? Де отримати інформацію, засновану на фактах, а не на емоціях?

  Як розібратись, що до чого у сучасних екологічних проблемах? Кому вірити? Де отримати інформацію, засновану на фактах, а не на емоціях? Центр екологічних ініціатив Екодія рекомендує дійсно цікаві книжки про екологію.

  Шосте вимирання: неприродна історія, Елізабет Колберт

  Видавництво: наш формат

  За останні 500 мільйонів років Земля пройшла через п’ять масових вимирань біологічних видів. Прямо зараз ми з вами знаходимось у шостому вимиранні. І цього разу його причиною є виключно діяльність людини.

  Елізабет Колберт відстежила історію кількох видів тварин, щи вимерли, і тих, які ще живуть поруч з нами. Для цього вона побувала на всіх континентах земної кулі і поговорила з провідними вченими.

  За «Шосте вимирання» авторка отримала Пулітцерівську премію. Видання входить у топ-10 найкращих книг 2010-го року за версією New York Times і очолює сотню кращих нон-фікшн книг усіх часів за версією The Guardian. Також, «Шосте вимирання» — фіналіст The National Book Critics Circle Awards.

  Змінюється все. Капіталізм проти клімату. Наомі Кляйн

  Видавництво: наш формат

  Ця книжка викликала неабиякий резонанс у колах науковців, громадських організацій, бізнес спільнот та державних органів. Адже у книжці Наомі Кляйн з конкретним фактажем та цифрами довела, що більшість з них нічого не роблять у протидії зміні клімату. Кому можна вірити, а кому не варто. Чому насправді клімат змінюється і чому багато хто це замовчує?

  “Змінюється все” — це лонгрід на тему зміни клімату, з незручною правдою та науковими фактами. У ній немає повчань та моральних застережень — лише обгрунтована критика та шляхи виходу з кліматичної кризи.

  21 урок для 21 століття. Ювал Ной Харарі.

  Видавництво: BookChef

  Так, ми знаємо про літературно-політичний скандал, який стався з цим виданням. У Росії книжку (за згодою автора) видали зі значною цензурою, пом’якшивши інформацію про російську агресію у Криму і прибравши “незручну” інформацію про Путіна. Тому ми радимо читати українську, нецензуровану версію.

  Перша книга Харарі, «Sapiens», була присвячена минулому людства. Друга, «Homo Deus», заглядала в далеке майбутнє. У “21 уроці” автор фокусується на сьогоденні і найближчому майбутньому. Як пов’язані релігія, Трамп та клімат планети? Хто такі кліматичні біженці і чи буде нова Світова війна? Так, книга не про екологію в чистому вигляді, а про контекст проблеми. У книзі показано, яким чином питання геополітики та стану оточуючого середовища нерозривно пов’язані.

  Дім нуль відходів, Беа Джонсон

  Видавництво: Рідна мова

  Практичний покроковий гід, який розкаже, як вам організувати екологічний побут у найефективніший спосіб. Це 5 основних правил: 1) вiдмoвитиcя вiд купівлі peчeй, якi нaм нe пoтpiбнi; 2) змeншити викopиcтaння peчeй, які ми вce ж пoтpeбуємo; 3) зaнoвo викopиcтoвувaти тe, щo ми cпoживaємo; 4) пepepoбляти все, що залишилось; 5) вiддaвaти нa кoмпocт тe, щo мoжe poзклacтиcя.

  Це і є формула життя у стилі нуль відходів (zero waste): Refuse, Reduse, Reuse, Recycle, Rot. Якщo це викoнувaти, то мoжнa змeншити cвoї вiдxoди дo oднiєї бaнки нa piк.

  Читайте також:

  Принц Гарри создал партнерство, содействующее экологичным путешествиям

  Эко-активисты в центре внимания: 7 фильмов о защитниках природы

   

  Загрузить еще