Британський Інститут дослідження раку запускає проект вартістю у 90 мільйонів фунтів стерлінгів, спрямований на те, щоб ослабити стійкість ракових клітин до лікування. Проект являє собою Центр з дослідження та тестування інноваційних препаратів.
В чому суть метода
На думку дослідників, традиційний методі хіміолікування вкрай не досконалий, оскільки він стимулює боротьбу за виживання ракових клітин, що не піддалися хімії. За словами професора Пола Уоркмена, виконавчого директора Інституту досліджень раку, здатність раку адаптуватися й виробляти стійкість до ліків є причиною переважної більшості смертей від цієї хвороби.
Новий Центр залучатиме математиків та фахівців з інформатики, щоб використовувати штучний інтелект для прогнозування того, як ті чи інші ракові клітини відреагують на лікування конкретним препаратом.
Мета дослідження – досягти, щоб при виборі початкового лікування вчені могли примушувати ракові клітини адаптуватися конкретним чином. Це зробить їх уразливими до інших препаратів, або виштовхне у еволюційний глухий кут. За прогнозами, такий “дарвинівський” підход до ракових кліток та відповідні “анти-еволюційні” препарати стануть доступними для пацієнтів протягом 10 років.
Які ліки подавляють рак
Зараз вже відомий клас інгібіторів, які подавляють здатність ракових клітин адаптуватися до дії ліків — цитидиндезамінази (“АPOBEC”), відкриті ще у 1987 році. Дослідники підкреслюють, що це перші ліки, які борються не з наслідками, а з самою хворобою.
Британський Інститут з дослідження раку інвестує 75 мільйонів фунтів у Центр з дослідження та тестування інноваційних препаратів у своєму університетському містечку Саттон і закликає інші дослідницькі інституції додати ще 15 мільйонів фунтів стерлінгів. Проект об’єднає майже 300 вчених з різних галузей для співпраці.
Як запобігти хворобі
Нагадаємо, що досі точних причин виникнення онкологічних захворювання не виявлено. Для запобігання раку лікарі рекомендують уникати продуктів з великим вмістом барвників та консервантів, копченої та консервованої їжі, утримуватися від куріння та надмірного вживання алкоголю, довгого перебування на сонці та уникати довготривалих стресових ситуацій. А також фахівці наголошують, що запорукою успіху у боротьбі з онкологією є щорічні планові перевірки в онкоцентрах. Адже саме рання діагностика раку значно збільшує шанси пацієнта на тривале життя.
За матеріалами The Telegraph.
Читайте також:
Собаки по запаху определяют рак легких
В Калифорнии требуют маркировать кофе как канцерогенный продукт
Ученые превратили раковые клетки в жировые и остановили их рост