• Що таке каперси?.Вокруг Света. Украина
  Фото: Shutterstock
  Вопрос-ответ
  Среда, 18 марта 2020

  Що таке каперси?

  Що таке каперси? Розповідаємо, як їх вживати та які вони мають корисні властивості.

  Каперси використовують в кулінарії та медицині вже багато сторіч. Цей продукт фактично не має протипоказань, зате багатий на корисні властивості. Нумо розбиратися, що ж це таке і з чим його їдять.

  Що таке каперси?

  Існує два типи каперсів, обидва отримують з однієї рослини — колючого чагарника під назвою Capparis spinosa. Перший тип — великі каперси з зеленим хвостиком — це ягоди каперсника. Другий — невеличкі каперси, схожі на горошину — це бруньки. Ягоди менш гіркі, ніж пуп’янки, а також мають кислинку. За вартістю вони майже не відрізняються, хоча бруньки довгий час цінувалися більше, бо їх важче збирати.

  Як ростуть каперси?

  Capparis spinosa росте в районі Середземномор’я, в таких країнах, як Греція, Туреччина, Італія — вони є основними експортерами цього продукту. Каперсник має довгі стебла і округлі або овальні листки, схожі за формою на ложку. Рослина цвіте з липня по вересень, тоді кущі вкриваються рожево-білими квітами з дуже довгими фіолетовими тичинками. Якщо листя Capparis spinosa пошкодити, вони виділятимуть характерний запах, схожий на запах васабі.

  каперси

  Фото: Shutterstock

  Користь для здоров’я

  Каперси є цінним джерелом вітамінів і мінералів. До їхнього складу входять залізо, фосфор, кальцій, вітаміни А, В, С, D, Е, K.

  Каперси містять також велику кількість вітаміну Р (рутину). Останній позитивно впливає на серцево-судинну систему — попереджує крововиливи і зміцнює стінки судин. Крім того, в цій рослині присутній капаридин, наділений антисептичними властивостями, а також кверцетин, який покращує стан шкіри.

  Застосування каперсів в кулінарії

  Каперси використовують як пряність. Їх солять, в’ялять, маринують. Можна додавати каперси до соусів, у тому числі до майонезу, до салатів, брускет, пасти і супів. Можна подавати їх разом із холодними закусками з морепродуктів чи м’яса. Є ще один цікавий варіант подачі — розтертими з сіллю чи перцем каперсами посипати канапки.

  каперси з чим їдять

  Фото: Shutterstock

  Які протипоказання?

  Певну шкоду здоров’ю може заподіяти надмірне вживання каперсів, адже маринад для них містить велику кількість солі.

  Також не рекомендують їсти каперси під час вагітності — жінкам під час першого триместру не варто вживати рутин.

  Варто пам’ятати і те, що каперси є алергеном, тому у випадку індивідуальної непереносимості краще відмовитися від цього продукту.

  Читайте також:

  Что такое еловое пиво и где его варят

  Как приготовить соевый сыр тофу в домашних условиях

  Кухни мира: рецепт мясной солянки