• Країни без McDonald's.Вокруг Света. Украина
  Країни без McDonald's
  Їжа

  Країни без McDonald's

  McDonald's, без сумніву, - один з найпопулярніших світових брендів. Але відкриття чергового закладу гігантові фаст-фуду далеко не завжди дається легко.

  Поле битви було у Флоренції. У 2016 році McDonald’s оголосив, що подає до суду на італійське місто і вимагає компенсації в розмірі 18 млн євро, після того як було заблоковано відкриття закладу на історичній площі Пьяцца дель Дуомо.

  Тоді ж потенційний приїзд Рональда МакДональда на площу Святого Петра розлютив кардиналів у Ватикані.

  Италия

  Фото: Shutterstock

  Але насправді McDonald’s зазнав поразки в набагато більшій кількості країн, ніж ви думаєте. Ось деякі з них.

  Бермудські острови

  Бермудские острова

  Фото: Shutterstock

  Діяльність іноземних фаст-фуд франшиз заборонена на Британських заморських територіях у Карибському морі. Тому єдиний McDonald’s, який існував на островах, зараз закритий. Він з’явився в 1985 році на авіабазі ВМС США в приході Сент-Джордж – технічно американській території. Але коли база була закрита в 1995 р., з закладом сталося те саме. Завдяки закону 1977 р. McDonald’s більше не зміг повернутися.

  Іран

  Иран

  Фото: Shutterstock

  Був один McDonald’s в Ісламській Республіці Іран, щоправда, до того, як країна стала Ісламською Республікою. Філію закрили в 1979 році після революції. Однак коли відносини між Заходом та Іраном почали налагоджуватися (про що свідчить зняття санкцій у січні), з’явилися чутки, що Рональд Макдональд зможе знову повернутися в Тегеран. Хоча навіщо, якщо тут уже є власна і дуже “оригінальна” версія – Mash Donald’s.

  Македонія

  Македония

  Фото: Shutterstock

  Колись у країні було аж сім кафе McDonald’s, здебільшого у  столиці – Скоп’є. Але в 2013 році всі закрилися: група, що володіє франшизою, втратила ліцензію. Угода з європейською філією компанії втратила законність, що означає більше ніяких чизбургерів.

  Ісландія

  Исландия

  Фото: Shutterstock

  Фото: twitter.com/Ryan__Stryker

  Фото сделано 16 марта 2016 г.

  Фото: twitter.com/Ryan__Stryker

  Сьогодні останній гамбургер у країні зберігається за склом у готелі Bus Hostel у Рейк’явіку.

  Північна Корея

  Северная Корея

  Фото: Attila JANDI / Shutterstock

  Це, мабуть, найменш дивовижний пункт у списку. Комуністична тоталітарна держава протистоїть усьому, що може будь-яким чином натякати на реалії капіталістичного Заходу. Тож поки вся влада залишається в руках ланцюжка диктаторів, Біг Мак не з’явиться в Пхеньяні. Проте, в 2011 р. повідомлялося, що безстрашна місцева еліта за допомогою національного перевізника Air Koryo час від часу наважувалася протягнути їжу з південнокорейського McDonald’s.

  Болівія

  Боливия

  Фото: Shutterstock

  McDonald’s вигнали з південноамериканської країни в 2002 р. унаслідок низьких рівнів продажів. Як виявилося, болівійці полюбляють гамбургери, але не хочуть, щоб цю їжу для них готувала глобальна корпорація. Здавалося, в усій країні існує загальне презирство до компанії. Колишній президент Ево Моралес (Evo Morales) одного разу сказав: “[McDonald’s] не зацікавлений у здоров’ї людини, тільки у доходах і прибутку корпорації”. Проте, в минулому році з’явилися чутки, що дехто планує повернення.

  Ямайка

  Ямайка

  Фото: Shutterstock

  14 жовтня 2005 року о 8 годині вечора за місцевим часом усі філії на острові зачинили двері востаннє. Причина краху бренду в країні проста: ці гамбургери замалі, щоб голодні ямайці змогли задовольнити апетит. Хеппі Міл так і не повернувся на острів.

  Чорногорія

  Черногория

  Фото: Shutterstock

  Як повідомляється, в країні виступили проти відкриття McDonald’s у столиці – Підгориці, таким чином намагаючись протистояти глобалізації. У той же час влада запевнила, що жодній компанії не заборонено займатися бізнесом у Чорногорії, навіть мережі McDonald’s. Проте поки ніяких слідів Рональда.

  Барбадос

  Барбадос

  Фото: Shutterstock

  Будівля, де розташовувався єдиний McDonald’s на острові, тепер є центром фінансових послуг. Філія відкрилася в 1996 р., але була закрита через рік, так і не ставши на ноги. У всьому звинуватили ворожий споживчий ринок, більше звиклий до риби, курки і свинини.

  Гана

  Гана

  Фото: Felix Lipov / Shutterstock

  Країна у Західній Африці в останні роки привітала в столиці низку інших закладів швидкого харчування, зокрема KFC і Chicken Republic, але ніяких ознак життєдіяльності McDonald’s не спостерігається.

  Закладів цієї мережі немає в Камбоджі і Ємені. От тільки Казахстан здався, втративши статус найбільшої країни у світі, де немає McDonald’s, на початку цього року.

  За матеріалами The Telegraph