• Бутан - єдина країна, яка не забруднює світ вуглецем.Вокруг Света. Украина
  Бутан - єдина країна, яка не забруднює світ вуглецем
  Екологія
  Четвер, 2 грудня 2021

  Бутан - єдина країна, яка не забруднює світ вуглецем

  Переважна більшість країн світу мають позитивний вуглецевий слід, тобто вони виділяють більше CO2, ніж здатні поглинути їхні ліси. Але є один приємний виняток - Бутан.

  Розташований між Китаєм і Індією, Бутан є єдиною країною у світі, ліси якої повністю справляються з парниковими газами.

  Населення Бутану становить приблизно 800 тис. громадян, і стійка енергетика є частиною його національної ідентичності.

  Прем’єр-міністр Бутану Церінг Тобгей, виступаючи з лекцією на TED у 2016 році, сказав: «Освічені монархи невпинно працювали на благо нашої країни, ретельно балансуючи між економічним зростанням і соціальним розвитком, екологічною стійкістю і збереженням культури. І для нас це добрий приклад мудрого управління державою».

  Основні принципи стійкої енергетики прописані в Конституції Бутану. За законодавством, мінімум 60% всієї території країни має бути вкрито лісами. А в 2015 році 100 бутанців навіть встановили світовий рекорд, посадивши всього за одну годину 49 672 дерев.

  Фото: suketdedhia/pixabay.com

  Для виробництва електроенергії Бутан активно використовує річки, а кількість транспорту, який їздить на нафтопродуктах, було зведено до мінімуму. Усі ці заходи дозволили максимально скоротити викиди вуглецю.

  Однією з 17 цілей ООН у сфері сталого розвитку на 20-30 рік є залучення країн, що розвиваються, до низьковуглецевої економіки з метою скорочення викидів вуглецю. З  2018 по 2019 рік вони сягали 33,3 млрд тонн, – рівень залишався стабільним; потім короткочастно знизилися завдяки пандемії на 9% у 2020 році.

  Висока концентрація двоокису вуглецю в атмосфері має різноманітні негативні наслідки – від підвищення рівня Світового океану до частих погодних катаклізмів.

  За матеріалами indy100.

  Завантажити ще