• Неподалік від узбережжя Ірландії вперше в історії помітили акулу-молот.Вокруг Света. Украина
  Неподалік від узбережжя Ірландії вперше в історії помітили акулу-молот
  Екологія
  Субота, 20 листопада 2021

  Неподалік від узбережжя Ірландії вперше в історії помітили акулу-молот

  Двоє морських вчених, котрі постраждали, змогли ідентифікувати тварину за унікальним спинним плавцем.

  За 160 кілометрів на північний захід від узбережжя Ірландії, у британських водах, влітку 2019 року уперше в історії помітили акулу-молот . Її поява на поверхні моря була швидкоплинною, але двоє морських вчених, котрі постраждали, змогли ідентифікувати тварину за унікальним спинним плавцем.

  Цей вид зазвичай не зустрічається в морях так далеко на півночі, але експерти вважають, що акула-молот може стати постійним мешканцем британських вод до 2050 року через підвищення температури моря .

  Вчені з Морського інституту, що базується в Голуеї (Ірландія), виявили тварину під час визначення кількості оселедця в районі Кельтського моря.

  Акула-молот, довжина якої може досягати 6 метрів, зазвичай мешкає в теплих тропічних водах, таких як Карибський басейн і прибережні води Західної Африки, а влітку мігрує у більш прохолодні моря.

  Як акула-молот опинилася в Кельтському морі?

  Експерти вважають, що самотня акула могла заблукати в океані, але є ймовірність, що тварина попливла на північ далі, ніж зазвичай, через підвищення температури води. Поява акули-молота в британських водах може також означати, що в найближчому майбутньому в цьому районі з’явиться і велика біла акула.

  Доктора Саймона Боксолла з Інституту океанографії Саутгемптона поява акули в Кельтському морі не здивувала. Він вважає це закономірним, оскільки температура води в цьому районі підвищилася на 2,5 C за останні 20 років, дозволивши екзотичним видам подорожувати далі на північ у пошуках їжі .

  Однак це також означає, що місцеві види риб змушені переміщатися далі на північ, оскільки вони втрачають своє звичне холодне середовище проживання.

  За словами експертів, на сьогоднішній день у світі не було жодного випадку загибелі людини через акулу-молота.

   

  За матеріалами Daily Mail