• Дикі звичаї: 5 фільмів про первісні племенах.Вокруг Света. Украина
    Дикі звичаї: 5 фільмів про первісні племенах
    Лайфстайл

    Дикі звичаї: 5 фільмів про первісні племенах

    Деякі з цих фільмів настільки реалістичні, що актори в них говорять мертвими мовами заради достовірності.

    Племінні культури тисячі років залишаються загадкою для жителів цивілізованого світу. Дізнатися більше про корінних жителів Америки, Нової Зеландії та інших віддалених куточків нашої планети допоможуть фільми зі свіжої добірки каналу Viasat History.

    Танна (2015)

    Оригінальна назва: Tannа

    Жанр: драма, мелодрама

    Країна: Австралія, Вануату

    Фото: imdb

    Вава і Дейн – двоє молодих людей, що живуть на території нинішньої тихоокеанської держави Вануату біля підніжжя величного вулкана. На їхньому острівці Танна все підпорядковується давно усталеним законам. Однак двоє закоханих вирішуються піти наперекір волі своїх батьків і племінного співтовариства. Справа в тому, що Ваві уготовано стати нареченою представника ворожого племені – тільки так можна зупинити тривалу війну. Але вона будь-що-будь хоче вийти заміж за коханого.

    Фільм став першим повнометражним проєктом, знятим на території Вануату за участю непрофесійних акторів з місцевих племен. І базується на реальній історії, що сталася в 1987 році на острові Танна. Стрічка увійшла до списку претендентів на Оскар у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

    Новий світ (2005)

    Оригінальна назва: The New World

    Жанр: історична драма, мелодрама

    Країна: США, Великобританія

    Дія фільму Терренса Маліка переносить глядача на американський континент зразка 17-го століття. Тут у гармонії один з одним і навколишнім світом живуть представники різноманітних племінних народностей. Однак зовсім скоро сюди зі своїм статутом і планом модернізації прибудуть колоністи. На одному з кораблів англійців у трюмі замкнений молодий, але вже загартований у боях Джон Сміт. Незважаючи на культурні відмінності і початок конфлікту, на суші він знайде своє кохання в особі індійської принцеси Покахонтас.

    Стрічка була номінована на Оскар за найкращу операторську роботу. Прагнучи максимальної автентичності, Малік відзняв практично всі сцени неподалік від місць у Північній Америці, де відбувалися справжні історичні події за участю Сміта. Крім того, актори мали вивчити рідкісну на сьогодні племінну мову, якою розмовляли індіанці, котрі зустрічали перших колоністів. На головну роль була обрана актриса К’Оріанка Кілчер, що має індіанське коріння. Щоправда, її предки походять з Південної Америки.

    Воїни веселки: Сидік балі (2011)

    Оригінальна назва: Sai de ke ba lai: Tai yang qi

    Жанр: історична драма, бойовик

    Країна: Тайвань

    Фото: imdb

    Ця стрічка розповідає про реальні події, що відбулися в 1930-х роках на Тайвані. Тутешні корінні племена тривалий період перебували під японською окупацією. Місцевих жителів позбавили культурної самоідентифікації, можливості дотримуватися своїх традицій і займатися ремеслами. Вождь племені на ім’я Сидік багато років був свідком принижень своїх одноплемінників. Випадок, який пізніше назвуть «Інцидентом в Уше», покладе початок опору племені.

    Уперше стрічку представили на конкурсній програмі Венеціанського кінофестивалю. Що цікаво, щонайменше три актриси, які грають у фільмі, дійсно є представницями племінних аборигенів Тайваню.

    Вулкан Ішканул (2015)

    Оригінальна назва: Ixcanul

    Жанр: драма

    Країна: Гватемала, Франція

    Юна Марія живе з батьками у Гватемалі на плантації, де вирощують каву. Дуже скоро звичний світ здасться їй занадто тісним. Вона бажає на власні очі дізнатися, що ховається за вулканом, який заступає собою плантацію. Дівчина вирішує приєднатися до працівника плантації, який як раз збирається втекти у США.

    Фільм отримав премію Альфреда Бауера на Берлінському кінофестивалі. Основними темами стрічки стали безробіття й еміграція в сучасній Гватемалі. Головні герої є представниками какчикелів – народу майя, що густо населяє Гватемалу і окремі землі Мексики.

    Апокаліпсис (2006)

    Оригінальна назва: Apocalypto

    Жанр: трилер, драма

    Країна: США

    Ще одна яскрава і лячно правдоподібна стрічка про індійські цивілізації. Цього разу головними героями стали представники племен майя задовго до того, як до них приїхали європейські завойовники. У легендарному фільмі Мела Гібсона показані жорстокі й кровопролитні конфлікти між представниками різних племен, а також масштабні жертвопринесення очима головного героя на ім’я Лапа Ягуара, який відчайдушно бореться за виживання своєї сім’ї.

    Майже всі актори в стрічці ніколи раніше не знімалися в кіно і дійсно є нащадками народів майя. У кадрі герої говорять юкатанським діалектом, а локацією зйомок стали мексиканські ліси.

    Хочете більше дізнатися про племінні культури корінних американців? Рекомендуємо до перегляду стрічки «Останній з могікан» (1992), фільм розповідає про колись могутнє індіанське плем’я, і «Останній спис» (2005) – історію еквадорського народу ваодані. Крім того, з фільму «Рапа Нуї: Втрачений рай» (1994) можна більше дізнатися про рапануйців з острова Пасхи, а зі стрічки «Королева річки» – про маорі, корінне населення Нової Зеландії.