• Італійський суд не пустив «Вітрувіанську людину» в Лувр.Вокруг Света. Украина
  Італійський суд не пустив «Вітрувіанську людину» в Лувр
  Лайфстайл
  Середа, 10 листопада 2021

  Італійський суд не пустив «Вітрувіанську людину» в Лувр

  Суд Італії заборонив вивозити знаменитий ескіз «Вітрувіанська людина» доЛувру на ювілейну виставку Леонардо да Вінчі.

  Італійський суд заблокував підготовку до перевезення знаменитого ескізу Леонардо да Вінчі в паризький Лувр для тимчасового експонування. Ініціювала заборону на вивезення організація з культури та спадщини Italia Nostra. Вона звернулася до суду з вимогою заборонити поїздку «Вітрувіанської людини» на виставку 2019 року на честь 500-річчя від дня смерті його автора – Леонардо да Вінчі .

  Учасники групи стверджували, що старовинний малюнок кінця XV століття занадто крихкий, щоб перенести таку подорож. І тому позичити його на виставку у Лувр неможливо.

  По-перше, ескіз може пошкодитися під час перельоту і експонування. По-друге, навіть якщо він повернеться неушкодженим, то після демонстрації малюнка в Парижі венеціанська Галерея Академії, де зберігається малюнок , буде змушена тримати його протягом кількох років у сховищі, щоб обмежити ризик впливу довкілля.

  Утім, і сьогодні «Вітрувіанську людину» можна показувати лише короткими сесіями, щоб захистити від шкідливих впливів .

  Про знаменитий ескіз Леонардо

  «Вітрувіанська людина» – всесвітньо відоме зображення, створене Леонардо да Вінчі в 1490-1492 роках як ілюстрація для книги, присвяченої працям античного римського архітектора Вітрувія (Vitruvius).

  На ескізі – фігура оголеного чоловіка у двох, накладених одна на другу, позиціях: з розведеними в сторони руками і ногами, вписана в коло; з розведеними руками і зведеними разом ногами, вписана в квадрат.

  Малюнок є водночас науковою працею і твором мистецтва . Також він демонструє інтерес Леонардо до пропорцій.

  Відповідно до супровідних записів Леонардо, ескіз був створений для визначення пропорцій людського (чоловічого) тіла, як це описано в трактаті античного архітектора Вітрувія «Про архітектуру».

  Виставка творів Леонардо да Вінчі відкриється у Луврі 24 жовтня і щодня прийматиме близько 20 тис. відвідувачів. Як повідомляв раніше портал «Навколо Світу. Україна », у Луврі напередодні ювілейної виставки Леонардо да Вінчі його знамените полотно« Джоконда »повернули до відремонтованого залу, прикривши скляною куленепробивною панеллю.

  За матеріалами CNN