• ТОП-10 країн, де особливо цінується повнота жінки.Вокруг Света. Украина
  ТОП-10 країн, де особливо цінується повнота жінки
  Лайфстайл
  Неділя, 14 листопада 2021

  ТОП-10 країн, де особливо цінується повнота жінки

  Незважаючи на безліч проблем, що супроводжують ожиріння, подекуди пишні тілеса вважаються ознакою здоров'я, багатства і благополуччя.

  Тонга

  Фото: publy

  На невеликому острові Тонга на півдні Тихого океану еталоном краси вважаються великі форми. У поєднанні з жирною, бідною поживними речовинами імпортною їжею і недостатньою фізичною активністю це породило націю, охоплену ожирінням. З 140 тис. дорослих жителів острова 100 тис. мають надлишкову вагу. Утім, у місцевих дам є виправдання. Кілька досліджень, проведених у 2004 році Північноамериканської асоціацією з вивчення ожиріння, свідчать про те, що жителі острова Тонга генетично схильні до повноти.

  Кувейт

  Фото: publy

  52% кувейтських жінок старше 15 років страждають на ожиріння. Так склалося історично. Пустельні кочівники, що мешкали на Близькому Сході, вважали вгодованість ознакою здоров’я і багатства, і така тенденція чітко простежується донині. У країні, де на освіту жінок накладено табу, дружини часто цінуються лише як декоративні елементи, що служать для прикраси будинку. І чим жінка більша – тим багатший будинок.

  Фіджі

  Фото: publy

  Лідери цього колись ізольованого острова прагнули об’єднати його з рештою світу, і в результаті в раціоні жителів Фіджі з’явилися висококалорійні продукти харчування. Звичаї цієї нації з південної частини Тихого океану пов’язують благополуччя з кількістю їжі на столі – чим більше, тим краще. Такі традиції в поєднанні з недостатньою поінформованістю про ризики для здоров’я від переїдання призвели до того, що більшість населення Фіджі страждає на зайву вагу. Однак місцеві жителі через це не страждають. Великий об’єм талії дам давно вважається тут ознакою здоров’я, багатства і плодючості.

  Ямайка

  Фото: publy

  Зважаючи на те, що 65% ямайських жінок класифікуються як повні, ідеальне пляжне тіло там має розмір, що майже вдвічі перевищує медичні стандарти. Національна особливість жінок цього острова – це великі стегна і сідниці, стан, відомий як «стеатопігія» (тобто надлишкові відкладення жирової тканини у ділянці сідниць). Дослідження, проведене в 1993 році в сільських районах Ямайки, показало, що стрункість там асоціюється з сумом, а надлишок ваги – із щастям, добротою і соціальною гармонією. Отже, є цілий ринок таблеток, який обслуговує молодих жінок, охочих набрати вагу.

  Самоа

  Фото: publy

  Оскільки країна відмовилася від своєї тихоокеанської дієти з бульб і риби на користь західної їжі, маса тіла жителів країни почала зростати. Але ожиріння тут не стало чимось новим: тубільці страждають через брак продовольства протягом багатьох століть, і вчені вважають, що самоанці генетично «запрограмовані» зберігати додаткові калорії в жировій тканині. Ця природна схильність призводить до виникнення популяції великих людей, а, отже, великі жінки тут є нормою.

  Південна Африка

  Фото: publy

  Через поширеність ВІЛ втрата ваги тут асоціюється з хворобою, унаслідок чого в Південній Африці сформувалося негативне ставлення до стрункості. Багатовікову кореляцію між великою вагою і великим багатством не змогли побороти навіть європейські уявлення про ідеальні розміри тіла, що з’явилися в період постапартеїду. Великих жінок тут як і раніше люблять за їхню вагу, що є показником здоров’я і фінансового статусу.

  Афганістан

  Фото: publy

  Протягом століть повні афганські жінки цінувалися за те, що дуже контрастували з безплідним довкіллям. Жіноча плідність серед кочівників, що ледь виживають у пісках, міцно асоціюється з накопиченням зайвих кілограмів. Паранджа здебільшого приховує точні обриси жіночого тіла, проте кругле обличчя з м’якими рисами тут є об’єктом мрій.

  Таїті

  Фото: publy

  На острові Таїті у Французькій Полінезії існував місцевий звичай «ха’апорі». Буквально це означає «відгодовувати». Молодих жінок відгодовували, а потім пред’являли вождю, щоб він міг оцінити їхні красу і здатність до дітородіння. Шанування ожиріння триває тут донині, частково через дієту, багату на кокосове молоко і вуглеводи. Жінок на Таїті і раніше любили за їхні круглі обличчя і округлі форми.

  Науру

  Фото: publy

  Держава Науру відома не лише найвищим у світі рівнем діабету, вона славиться ще й тим, що охоплена ожирінням. 14 тис. осіб, що населяють цей маленький острів у південній частині Тихого океану, асоціюють повноту з красою і плодовитістю. Жінок відгодовують для підготовки до народження дітей, а чоловіків – для змагань у силі. Фосфатні родовища, що покривають більшу частину острова, перешкоджають масштабному веденню сільського господарства. Імпорт свіжих продуктів продовжує залишатися невигідним, тож найдешевші продукти, що ведуть до ожиріння, завозяться з Нової Зеландії та Австралії.

  Мавританія

  Фото: publy

  У цього народу, що живе в охопленій посухою Західній Африці, жіноча повнота – синонім краси і багатства. Тут практикується примусове харчування (позначається словом «gavage», запозиченим із французької мови. Слово означає процес відгодівлі гусака, чия печінка потім піде на фуа-гра), і молоді дівчата поглинають величезну кількість жирного верблюжого молока щодня. Жінки не в змозі перетравити таку кількість жиру у кілограми і не можуть постійно працювати як «жирові ферми», тому змушені приймати антигістамінні препарати і стероїди тваринного походження, щоб стимулювати апетит. Вправи не схвалюються, і жінки після народження дітей часто розлучаються, оскільки виявляються нездатніми підтримувати колишні величезні об’єми тіла.

  За матеріалами  Вigpicture