Виставка під назвою “#IfThenSheCan-The Exhibit” проходитиме з 5 по 27 березня. У перші вихідні всі статуї будуть виставлені у найстарішому музеї Смітсонівського інституту, будівлі Arts + Industries Building (AIB), яка знову відкрилася лише минулого року після того, як була закрита для публіки з 2004 року. Потім статуї перемістять в Смітсонівський сад і деякі музеї Смітсонівської мережі. У заяві, яка анонсує виставку, вона названа «найбільшою колекцією жіночих статуй, коли-небудь зібраних разом».
Надруковані на 3D-принтері неоново-жовтогарячі статуї зображають жінок, які досягли успіху в науці, технологіях, інженерії та математиці, тобто областях STEM (термін для об’єднання цих дисциплін. – Ред.). Кандидатури були обрані благодійною організацією Lyda Hill Philanthropies та Американською асоціацією сприяння розвитку науки. Серед них: астрофізик Массачусетського технологічного інституту Келлі Коррек; біолог дикої природи Крістін Інман; мікробіолог Дороті Товар; професор математики Мінерва Кордеро та лікар жіночої збірної США з футболу Моніка Ро.
Також тут є статуя Джесікі Есківель, однієї зі 150 чорношкірих жінок із докторським ступенем з фізики в країні та Карина Попович, студентка коледжу, яка у перші дні пандемії виробила понад 82 000 одиниць засобів індивідуального захисту за допомогою 3D-друку для медичних працівників.
«Ці жінки змінюють світ і надихають покоління, яке піде за ними», – заявила директор AIB Рейчел Гослінс.
Кожна статуя матиме QR-код, який посилається на особисту історію зображеної жінки. Статуї раніше виставлялися у Далласі, а деякі з них стояли у Центральному парку Нью-Йорка.
За матеріалами Phys.org